Хет-трик Яворського приніс перемогу МФК Миколаїв у матчі-трилері проти Металіста 1925

Підопічні Іллі Близнюка у домашньому матчі 27-го туру Першої ліги зуміли здолати одного з претендентів на підвищення у класі (3:2).

Для команд цей поєдинок був надзвичайно важливим. Поразка у Миколаєві фактично ставила “хрест” на амбіціях харків’ян та боротьбі за вихід в УПЛ. У свою чергу, команда Іллі Близнюка, яка забезпечила собі участь у Першій лізі у наступному сезоні, прагнула потішити вболівальників домашньою перемогою над претендентом на медалі – пам’ятаємо, що ще навесні Миколаїв за каденції Сергія Шищенко знищив Металіст 1925 з рахунком 3:0. Відзначимо, що передувала двобою сумна новина – на минулому тижні від COVID-19 помер лікар М-1925 та національної збірної України Антон Худаєв, тому перед початком зустрічі команди вшанували пам’ять “Ашота” хвилиною мовчання та символічними футболками із зображенням Худаєва…

Перший момент виник на сьомій хвилині – Сидоренко запустив у прорив Дерека, форвард гостей відвоював м’яч у боротьбі з захисниками Миколаєва, але пробив вище воріт Агаларова. Миколаїв відповів навісом від Вітенчука і ударом від Кравченко – в руки Сидоренко. А вже в наступній атаці господарі вийшли вперед: відзначимо фантастичне переведення м’яча від Паламара, Кравченко прострілив на лінію воротарської, де Яворський випередив Поспєлова – 1:0! Господарі не зупинялись: Черепущак віддав точну передачу до штрафної, а на вістрі опинився Кравченко. Сергій пробив практично по центре – з другої спроби, але Сидоренко зафіксував м’яча.

М-1925 після такого старту від господарів поступово оговтався та захопив контроль у володінні м’ячем. З лінії штрафної пробивав, здається, Лукас – Агаларов перевів м’яч на кутовий. У відповідь Яворський пальнув з-під захисника, але м’яч пролетів поруч зі стійкою. Ще один момент виник у форварда Миколаєва після розіграшу штрафного, але вдало замкнути простріл Паламара Яворському не вдалось. А наприкінці тайму харків’янам вдалось зрівняти рахунок: Ямполь ідеально з кутового знайшов голову Поспєлова, а капітан М-1925 виправився за свою помилку під час забитого м’яча від Яворського – 1:1.

Другий тайм розпочався з… голу Миколаєва! Все було достатньо просто. Паламар розрядив гармату з-за меж штрафної та поцілив у стійку. Яворський уникнув офсайду та спокійно добив м’яча у пусті ворота – 2:1. Гра перейшла у спокійне русло, але щось неймовірне створив Лукас. Дерек став автором ассисту, а Лукас легко розібрався с Ляшевським та з гострого кута зумів поцілити між ногами Агаларову – 2:2!

Близнюк та Хруслов перейшли до активних дій – на полі з’явились Ковальов, Парцванія, Банасевич та Єрмоленко. Але героєм зустрічі судилося стати Яворському. Після паузи на “cooling break” господарі провели швидку контратаку – Паламар вдало навісив на Яворського, а форвард миколаївців оформив хет-трик. 3:2 – МФК Миколаїв втретє вийшов вперед!

Пристрасті у матчі загострились. На 77-й хвилині Металіст 1925 залишився у меншості після вилучення Лукаса Вентури за небезпечний фол проти Агаларова. Близнюк миттєво відреагував, випустивши центрбека Пороха замість гравця атаки Паламара. Фінальний штурм від М-1925 не вдався, але звести матч до нічиї гості мали змогу – проте, свій момент не реалізував Єрмоленко, чий удар потягнув Агаларов.

МФК Миколаїв заключні хвилини матчу вдалось провести у спокійному руслі – Корабели здобули другу перемогу поспіль у чемпіонаті.

МФК Миколаїв – Металіст 1925 (Харків) – 3:2 (1:1)
Голи: Яворський, 12, 50, 72 – Поспєлов, 42, Лукас, 63.

МФК Миколаїв: Агаларов, Ляшевський (Парцванія, 68), Кушніренко, Березянський, Ульянов, Охрончук (Ковальов, 65), Вітенчук (Росляков, 89), Паламар (Порох, 79), Черепущак (Войцеховський, 46), Яворський, Кравченко. Головний тренер: Ілля Близнюк.

Металіст 1925: Сидоренко, Шершень (Жук, 55 (Єрмоленко, 58)), Поспєлов, Цвіренко, Ченбай, Кольцов, Савін (Банасевич, 55), Ямполь, Дерек (Стороженко, 82), Осман, Лукас. В.о. головного тренера: В’ячеслав Хруслов.

Попередження: Кушніренко, 49 – Цвіренко, 56, Шершень, 64, Стороженко, 86

Вилучення: Лукас, 77.