ФОТО: Укрінформ

Група крові та згода на трансплантацію: у водійські права додадуть нові відмітки

Уряд погодив проєкт постанови про затвердження зразків бланків і технічних описів бланків національного та міжнародного посвідчень водія, а також свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Таке рішення Кабінет міністрів прийняв на засіданні у середу, 16 вересня, передає Укрінформ.

Проєктом акту пропонується приведення нормативно-правових актів у відповідь до чинного законодавства, а саме: внесення відмітки про надання особою згоди або незгоди на посмертне донорство до національного посвідчення водія на право керування транспортними засобами; приведення національного посвідчення водія у відповідність до додатка 6 «Національне посвідчення водія» до пункту 2 статті 43 Конвенції про дорожній рух від 8 листопада 1968 року в частині переваги кольору рожевий, – йдеться у пояснювальній записці до проєкту постанови КМУ.

У МВС звертають увагу на те, що пропонованими змінами передбачається внесення до графи 14 національного посвідчення водія включити відомості стосовно групи крові (резус-фактор), що дає змогу працівникам медичних установ оперативно надати першу необхідну допомогу потерпілим у разі травмування у ДТП.

Читайте також: На Миколаївщині зіткнулися дві вантажівки: дві людини загинули

Також уточнюється, що законом «Про застосування трансплантації анатомічних матеріалів людині» передбачено питання щодо надання згоди або незгоди особи на трансплантацію.

Велика кількість ДТП трапляється з летальними наслідками. Однак деякі органи особи можуть бути використані для трансплантації та врятування життя інших осіб. Доцільно було би, якби в посвідченні водія зазначалася група крові та згода або незгода особи на посмертне донорство, – йдеться у повідомленні.

Читайте також: У Миколаєві автомобіль збив людину і втік

Окремо уточнюється, що відповідно до законодавства нашої країни, документом, що засвідчує відповідність транспортних засобів вимогам технічних регламентів, є сертифікат або інший документ про підтвердження відповідності, виданий згідно із українським законодавством, що вказує, якому саме рівню екологічних норм відповідає за конструкцією транспортний засіб («ЄВРО-2 – ЄВРО-6 або іншому рівню»).

У МВС вважають, що позначення рівня екологічних норм, якому відповідає транспортний засіб, має бути внесено до свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу.

Нагадаємо, Президент України Володимир Зеленський підписав закон, яким скасовується кримінальна відповідальність за управління транспортом в нетверезому стані.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram