House of Europe: на Соборній площі презентували мобільний павільйон

В рамках програми Європейського Союзу «House of Europe» на Соборній площі в Миколаєві завершили облаштування мобільного павільйону та презентували програму культурно-освітніх заходів, котрі пройдуть в центрі міста впродовж місяця.

Про це йдеться у сюжеті журналістів телеканалу «МАРТ».

Тимчасова мультифункціональна споруда «Дім Європи», спроектована молодою командою українських архітекторів. Протягом місяця вона стане майданчиком для різноманітних заходів з метою ознайомлення жителів міста й регіону з програмами ЄС у сфері креативних індустрій, освіти, медіа, тощо. У творчій платформі «My Art», яка є співорганізатором проекту впевнені, мобільний павільйон стане цікавим магнітом для місцевого населення.

Ми побачили ще у березні інформацію про відкритий конкурс. Вирішили, що чому б ні — подались на нього. Перемогли і стали одним із міст, який буде приймати павільйон цього року. Ми були здивовані, що на конкурс подали 150 міст з різних регіонів і Миколаєву запропонували бути першим та відкривати цей проект. Це дуже відповідально і чудовий досвід для нас, — розповів Євген Гомонюк, менеджер з комунікацій комунальної установи «Агенція розвитку Миколаєва».

В рамках програми відбудеться маса заходів за участю українських та іноземних спікерів: лекції, воркшопи, кінопокази, концерти, публічні обговорення та створення нових проектів для розвитку міста. Миколаївцям розповідатимуть про більш ніж 20 програм «House of Europe» та інші можливості від співпраці з ЄС.

Регламентом проекту передбачено залучення міст, як обласного, так і районного значення. Організатори вирішили зробити ставку не на багатонаселені міста України, а такі, що мають активну позицію громадськості та долучення місцевої влади до культурно-просвітницьких проектів.

Заявником виступила платформа «My Art», партнерами на місцевому рівні є «Агенція розвитку Миколаєва» та міськрада. А також інші громадські організації з якими ми спільними зусиллями реалізуємо даний проект, — відзначив Євген Гомонюк.

Керівник проекту House of Europe Крістіан Дімер каже, Миколаїв був обраний організаторами недарма, адже мобільний павільйон хоче обітнути всю країну, тож розпочинає саме з півдня України. А також пояснив, чому локацією в місті обрали Соборну площу.

Це те місце у Миколаєві, де збираються люди, відпочивають, спілкуються, тут проходять різноманітні заходи. Візуально дуже гарно виглядає, зокрема вона (прим.ред. — Соборна площа) поряд із ратушою та іншими центральними будівлями. Тож я гадаю, що мобільний павільйон додасть цій місцині, як громадському простору, — сказав він.

Цього літа та осені, після закінчення програми у Миколаєві, павільйон відвідає ще два українських міста: Кам’янець-Подільський та Івано-Франківськ. Тож організатори запрошують не лишатись осторонь і обов’язково долучатись до цікавих заходів.

Нагадаємо, надвечір, 18 червня, на Соборній площі в Миколаєві почали монтувати мобільний павільйон «House of Europe».

Як повідомляв «МАРТ», наприкінці травня стало відомо, що в рамках програми Європейського Союзу «House of Europe» на Соборній площі в Миколаєві влітку розмістять мобільний павільйон.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031