Гатять всім, що лишилося: військова комендатура помітила дивну тенденцію під час обстрілів Миколаєва

Військова комендатура Миколаєва помітила зміну в характері ворожих обстрілів околиць Миколаєва. Тепер окупанти частіше застосовують далекобійну артилерію і рідше – реактивні системи залпового вогню.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

У військовій комендатурі кажуть, тепер окупанти обстрілюють Миколаїв дещо інакше – частіше застосовують ствольну далекобійну артилерію і рідше – реактивні системи залпового вогню, якими ще донедавна інтенсивно гатили по місту.  

Змінився він в першу чергу з тієї причини, що протягом довгого часу нас обстрілювали більш складними видами озброєння та більш дорогими. У першу чергу — це крилаті ракети, яких не так багато у Російської Федерації, як вони кажуть, адже вони є дороговартісними. Росія почала економити свій боєзапас і тому вони перейшли до обстрілів прифронтової зони та міста Миколаєва. При цьому застосовують для цього більш старі системи ствольної артилерії, так звані «Піони», — пояснив Дмитро Плетенчук, прес-офіцер військової комендатури Миколаєва.

Ймовірно росіяни застосовують кілька таких самохідних артилерійських установок вздовж адміністративного кордону Миколаївщини та тимчасово окупованої Херсонської області, звідки гатять туди, де дістає їх бойовий розрахунок. Зазвичай артилерія такого типу має дальнобійність близько 30-40 кілометрів.

САУ «Піон»

У зв’язку з цим військова комендатура міста закликає мешканців Корабельного та Інгульського районів Миколаєва, мікрорайону Кульбакіне, а також сіл Полігон та Миколаївське тимчасово виїхати до центральної, західної та північної частин обласного центру.

Ми намагаємося відшукувати ці артилерійські системи, знищуємо їх по можливості. Однак треба розуміти, що вони у росіян ще є і ворог буде підтягувати резерви. Насправді ж, це не такий розповсюджений вид озброєння і дані установки сюди тягнули з достатньо далеких країв. Не так багато бригад мають їх на озброєнні, у Росії дещо менше сотні таких, — зазначив Дмитро Плетенчук.

Дивіться також: Ракетний обстріл Нового Бугу: хронологія, масштаби, наслідки

Дмитро Плетенчук

Загалом же містян просять не нехтувати сигналами повітряної тривоги та завжди користуватися правилом двох стін, адже інколи армійці рф комбінують вогонь артилерії з «Піонів» з іншими видами озброєння, наприклад, касетними «Смерчами».

Та скільки б бомб не запускали рашисти, у військовій комендатурі кажуть, навіть на прикладі Миколаєва видно, що ресурси армійців РФ обмежені і стрімко скорочуються.

Нагадаємо, за добу 1 червня ворожі війська зруйнували 23 об’єкти цивільної інфраструктури. Ударів зазнали Миколаїв та п’ять населених пунктів – Очаків, Шевченкове, Лупареве, Лепетиха та Галицинове. Є загиблі та постраждалі.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram