Електронні цигарки. Фото - Naked Science

Електронні сигарети роблять вас більш сприйнятливими до вірусів

З початку пандемії коронавируса вчені намагалися визначити, які чинники впливають на сприйнятливість людей до зараження коронавірусом.

Вчені з UNC-Chapel Hill виявили, що люди, які курили електронні сигарети, значно змінили імунітет, що викликає тривогу у міру наближення сезону грипу та сплесків COVID-19, пише Ua.Medical.

Результати порівняння користувачів електронних сигарет з курцями та пасивними курцями були опубліковані в медичному журналі American Journal of Respiratory Cell and Molecular Biology.

Читайте також: Курці більше схильні до поганого настрою – дослідження

Результати показують, що користувачі електронних сигарет, ймовірно, більш сприйнятливі до респіраторних вірусів, таким як COVID-19, ніж пасивні курці.

Використання електронних сигарет не безпечно і не безпечніше, ніж сигарети, і це дійсно важлива новина для всіх курців.

Читайте також: В Україні піднімуть акциз на алкоголь і тютюн

У дослідженні UNC порівнювалися пасивні курці, курці сигарет і користувачі електронних сигарет у віці від 18 до 40 років. Дослідники вакцинували учасників живим вірусом грипу, що моделювався грипозною інфекцією, яка дозволяє вченим безпечно вивчати імунні відповіді у суб’єктів.

Вони виявили, що зниження експресії імунних генів у курців має вирішальне значення для захисту від вірусу, а також генів, які допомагають навчати організм запобігати повторному зараженню.

Раніше повідомлялось про те, що в Україні заборонили продаж електронних сигарет дітям до 18 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram