Молоко. Фото: pixabay.com

Експорт сухого молока в Україні зменшився на 25%

Експорт молочної продукції на початок серпня склав 65,7 тисяч тон на загальну суму 137,9 млн доларів – у грошовому еківаленті цей показник на 25% менше, аніж торік.

Як повідомляє “ПроАгро Груп” з посиланням на avm-ua.org, основна частина втрат в експорті приходиться на ключові експортні позиції – сухе молоко та масло, структурна частка яких складає 47%.

Експорт вершкового масла впав на 42% – до 30,7 млн. дол. Значного падіння зазнає і експорт рідкого молока та вершків не згущених – 22,2%, кисломолочних продуктів – 15,2% та сиру – 11,1%.

Нарощується експорт лише по трьох торгових позиціях – казеїну, морозиву та молочній сироватці, причому остання демонструє найбільш динамічне зростання у зв’язку з відновленням поголів’я свиней у Китаї. Тим не менше, таке нарощування нівелюється падінням по іншим позиціям, а також ростом імпорту, що зміщує торговий баланс глибше у негативну зону.

Зростанню імпорту не завадили навіть карантинні обмеження, чого не можна сказати про експорт. Навіть зараз, в сезон традиційної активізації українських трейдерів та в умовах послаблення гривні, експорт не в змозі компенсувати втрати в торговому балансі від наростаючого імпорту у зв’язку з чим пояснується збільшення від’ємного сальдо.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram