Фото: Рубрика

Екс-главі «Укравтодору» Новаку направлено підозру за відмову поновити на посаді очільника миколаївської САД Антощука

Українські правоохоронці направили польським колегам письмове повідомлення про підозру колишньому виконувачу обов’язків голови Держагентства автомобільних доріг України («Укравтодор») Славоміру Новаку, який не виконав рішення судів про поновлення на посаді екс-керівника Служби автодоріг у Миколаївській області Олександра Антощука.

Про це повідомили в прес-службі Офісу генерального прокурора.

Прокурорами Офісу Генпрокурора спільно зі слідчими Головного слідчого управління Державного бюро розслідувань у порядку міжнародного співробітництва до компетентного органу Республіки Польща направлено письмове повідомлення про підозру для вручення колишньому виконуючому обов’язки Голови Держагентства автомобільних доріг України (Укравтодору), – йдеться у повідомленні.

Відзначається, що йому інкримінується умисне невиконання службовою особою, яка займає особливо відповідальне становище, рішення та постанови суду, що набрали законної сили, а також перешкоджання їх виконанню (ч. 3 ст. 382 КК України).

За даними слідства, в.о. Голови агентства упродовж 2017-2019 років умисно не виконував рішення місцевого суду та Верховного Суду України про поновлення на посаді начальника Служби автомобільних доріг у одній з областей України, активно перешкоджаючи їх виконанню.

Внаслідок таких дій державним виконавцем на Державне агентство автомобільних доріг України накладено штрафи, а також попереджено колишнього посадовця про кримінальну відповідальність за невиконання судових рішень.

На початку вересня 2019 року держвиконавець завершив виконавче провадження у зв’язку з направленням повідомлення про вчинення кримінального правопорушення. Натомість, наприкінці вересня того ж року посадовець за власним бажанням припинив свої повноваження в.о. Голови Укравтодору та повернувся до Республіки Польща, на території якої він затриманий за вчинення ряду тяжких корупційних кримінальних правопорушень.

Слід зазначити, що у разі доведення вини, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, у Польщі Центральне антикорупційне бюро затримало колишнього міністра транспорту країни та колишнього голову Укравтодору Славоміра Новака. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram