Екс-чиновниці Миколаївської ОДА повідомили про підозру у розкрадання ₴16 млн на е-підручниках

Колишній чиновниці Миколаївської обласної державної адміністрації та її спільникам, директорам приватного та комунального підприємств, вручили підозру у привласненні майже 16 мільйонів гривень під час закупівлі електронних підручників.

Про це повідомляє відділ комунікації поліції Миколаївській області.

Слідчі з’ясували, що протягом 2017 – 2019 років директор одного з департаментів облдержадміністрації, керівники комунальної організації і приватного підприємства-постачальника уклали угоди на отримання послуг. Йдеться про закупівлю електронних підручників для учнів шкіл Миколаївської області.

Пприйняті послуги не відповідали технічним вимогам і функціональним даним. Не перевіривши ці дані, посадові особи підписали документи. На їхній підставі були перераховані кошти з бюджету. У ході розслідування правоохоронці з’ясували, що більша частина відділів освіти області взагалі не використовували придбані електронні сервіси через їхню невідповідність навчальній програмі. Також було встановлено, що посібники у електронному вигляді були позбавлені функціоналу – не містили мультимедійних та інтерактивних функцій, що було заявлено у вимогах під час придбання, а являли собою скановані варіанти підручників, – сказано в повідомленні.

В результаті бюджету області було завдано збитків майже на 16 мільйонів гривень.

На підставі отриманих доказів слідчі повідомили про підозру екс-чиновниці ОДА та керівнику комунального підприємства за частиною 2 статті 367 (Службова недбалість) Кримінального кодексу України. Керівнику приватного товариства – за частиною 5 статті 191 ККУ (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем).

Вирішується питання про обрання підозрюваним запобіжного заходу і звільнення з посади директора комунального закладу, а також про накладення арешту на їх майно.

Як відомо, у 2019 році Служба безпеки України викрила чиновників Миколаївської облради, Департаменту освіти і науки ОДА, а також комунального підприємства, які привласнили 15 мільйонів гривень на закупівлю програмного забезпечення електронних книг для шкіл області.

Незодавно також стало відомо, що Мінціфри, СБУ та Міністерство освіти запідозрили корупційну схему в тендерах при закупівлі ноутбуків для вчителів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram