ФОТО Олег Павлюченкій

Диригенткою на Байройтському фестивалі вперше стане жінка – українка Оксана Линів

Наступного року на всесвітньо відомому Байройтському фестивалі вперше диригуватиме жінка. Нею стане українка Оксана Линів.

Наступного року диригенткою на всесвітньо відомому Байройтському фестивалі вперше стане жінка. Як повідомила директорка фестивалю Катаріна Ваґнер (Katharina Wagner), нею стане українка Оксана Линів, пише DW.com.

Під керівництвом Линів буде виконана опера “Летучий голландець”. Режисером вистави стане росіянин Дмитро Черняков, який також стане дебютантом на Байройтському фестивалі.

Читайте також: Alyona Alyona номінована на музичну премію ЄC

Цього року Байройтський фестиваль, на якому виконують твори німецького композитора 19-го століття Ріхарда Ваґнера (Richard Wagner), вперше в післявоєнній історії скасували через пандемію коронавірусу. Однак наступного року захід має відбутися, впевнена Катаріна Ваґнер.

Линів зазначила, що “є щось особливе в тому, що вона стане першою жінкою, яка диригуватиме в цьому чарівному місці” з часу заснування Байройтського фестивалю.

Ріхард Вагнер написав для жінок важливі та визначальні ролі у своїх операх та зобразив їх надзвичайно емансипованими. Ось чому, я думаю, він би пишався тим, що майже через 140 років після його смерті жінка вперше втілить в життя його чудову музику, – сказала Линів.

Нагадаємо, опубліковано трейлер пригодницької історичної стрічки “Фортеця Хаджибей” (робоча назва — “Пам’ять Сонця”), який було знято Одеською кіностудією.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram