Фото: Тарас Кремінь / Facebook

Дві третини серіалів на топтелеканалах показують російською – мовний омбудсмен

Дві третини серіалів на п’ятьох провідних українських телеканалах демонструються російською мовою.

Про це повідомив Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь.

За його словами, секретаріат Уповноваженого із захисту державної мови з 1 по 7 червня провів моніторинг телеканалів “1+1”, “Інтер”, “Україна”, “СТБ” та “ICTV” щодо мови демонстрації телесеріалів.

Аналіз засвідчив катастрофічну ситуацію із телесеріалами, які виготовляються, дублюються або озвучуються українською мовою: від загальної кількості телесеріалів на досліджуваних телеканалах, менше половини з них демонструються українською мовою: із 43 серіалів лише 14 виготовлені, дубльовані або озвучені українською мовою, інші 29 – російською, – повідомив Кремінь.

Він зазначив, що на телеканалах “Інтер” та “1+1” транслюється лише по одному телесеріалу українською мовою, на телеканалі “Україна” їх лише два.

Це катастрофа. Тому маємо усіма можливими засобами захистити право десятків мільйонів наших громадян дивитися фільми на українському телебаченні державною мовою та зупинити спроби проросійських сил відстрочити чи скасувати статтю 23 “Про забезпечення функціонування української мови як державної, – сказав Кремінь.

Кремінь додав, що окремі “кабельні фільмові телеканали провідних медіагруп” ведуть трансляцію українською 24 години на добу.

Неухильне виконання статті 23 мовного закону до того ж значно збільшить частку української на телебаченні, допоможе телеканалам нарешті дійсно дотримуватися мовних квот, не вдаючись до примітивних маніпуляцій, наприклад, називаючи рекламу прального порошку телепередачею, – додав він.

Нагадаємо, що Мовний омбудсмен Тарас Кремінь попросив Українську асоціацію футболу пояснити, чому судді на матчах Прем’єр-ліги не спілкуються українською. Також він поцікавився, чому тренер ФК «Львів» отримав «жовту» картку, коли зробив зауваження арбітру за те, що той говорив російською.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031