Два бабині літа: синоптики зробили прогноз на осінь

Синоптики розповіли, якої у цьому році буде осінь в Україні.

Наші пращури визначали погоду на осінь по погоді, яка була на свято Преображення (19 серпня), цей день вважався днем ​​зустрічі осені: «Прийшов Спас – пiшло лiто вiд нас». Оскільки починало холоднішати, особливо ночами, люди також говорили: «Прийшов Спас – готуй рукавиці про запас». Якщо на Яблучний Спас суха погода, то осінь теж буде без дощів. Опади ж віщують дощову осінь.

До речі, по погоді на Яблучний Спас наші предки судили і про майбутню зиму. Безхмарне небо в цей день говорить про суворої зими. Дощ – значить, січень буде морозним.

Як розповів народний синоптик Володимир Деркач, ця осінь трохи помиє дощами і двічі зігріє бабиним літом.

ВЕРЕСЕНЬ
Перший місяць осені захопить з кінця серпня помірне тепло вдень і холодні ночі, – каже Володимир Деркач. Уже в середині першої декади температура підвищиться. Тепло буде і майже всю другою декаду вересня, і тільки потім температура знизиться. Також можливі короткочасні дощі. Остання десятиденка вересня теж порадує гарною погодою, її можна буде вважати бабиним літом. Помірне тепло вдень, прохолодні ночі, але без заморозків, і відсутність дощу – ось таким буде кінець вересня.

ЖОВТЕНЬ
У перші дні жовтня утримається досить тепла погода, але вже з середини першої декади місяця вона трохи зіпсується – задощить, температура знизиться, продовжує синоптик. Правда, це триватиме недовго, через кілька днів потеплішає. Це потепління захопить і початок другої десятиденки місяці. Потім погода буде прохолодною і з дощами, але не дуже сильними. А під кінець декади знову потеплішає на кілька днів. Останні десять днів жовтня очікуються прохолодними, ночами можливо сильне зниження температури і навіть заморозки.

ЛИСТОПАД
Останній місяць осені на початку буде дощовим, але десь у середині першої декади прийде бабине літо, потеплішає, розповідає Володимир Деркач. Це тепло захопить і перші дні другої декади листопада. А з середини місяця погода зіпсується, прийдуть середньої інтенсивності дощі, що переходять у сніг. На щастя, зниження температури триватиме лише 2-3 дні, потім знову потеплішає. У третій декаді листопада температура хоча і знизиться, але не критично – мінусова температурабуде спостерігатися ночами і зрідка вдень.

ГРУДЕНЬ
Зима розпочнеться з незначного похолодання, але порадує і нетиповим для цього періоду теплом – «зимовим» бабиним літом, зазначає Деркач. Після цього температура підвищиться, часом – невеликі опади. Під кінець першої і на початку другої декади грудня спостерігатиметься незначне зниження температури. В середині місяця потеплішає, вдень і вночі збережеться плюс.

На День святого Миколая, 19 грудня, вночі може бути зниження температури. Остання декада грудня теж очікується теплою з нетиповою як для зими погодою. Тільки під кінець року може спостерігатися незначні заморозки і сніг.

За словами іншого народного синоптика Леоніда Горбаня, у вересні можливі невеликі дощі: 11-го, 12-го, 15-го і 27-го числа.

«У першій половині місяця днем ​​буде 25-27 градусів тепла, а в другій половині похолодає до 16-24 вище нуля. Ночами очікується плюс 8-17», – сказав синоптик. У жовтні також можливі невеликі дощі. Так, несуттєвих опадів варто очікувати: 9-10 жовтня, з 14-го до 18-е, а також 28 жовтня, – каже Леонід Горбань. – У першій половині місяця термометри в Україні показуватимуть 16-17 градусіввище нуля, а в другій – 17-18 градусів тепла. Ночами температура повітря опуститься до 2-4 вище нуля.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram