Фото: Європейська правда

Дуда вдруге приніс присягу президента Польщі

Анджей Дуда офіційно почав свою другу президентську каденцію і приніс присягу перед парламентом.

Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Onet.

Багато опозиційних депутатів принципово не були присутні в залі під час прийняття присяги. Із запрошених попередніх президентів Польщі з’явився тільки Олександр Кваснєвський. У своїй інавгураційній промові Дуда назвав останні вибори «великою перемогою польської демократії», зазначивши, що вони проходили в дуже складних умовах.

Основними питаннями для себе на наступні п’ять років президент назвав «сім’ю, безпеку, робочі місця, інвестиції і гідність», також пообіцяв захищати польський аграрний сектор.

Наш співвітчизник, папа Іван Павло II неодноразово говорив нам, політикам, особливо піклуватися про захист сім’ї. Нація залежить від того, яка родина, – зазначив президент.

Президент також наголосив на необхідності посилювати НАТО, поглиблювати співпрацю в рамках «ініціативи трьох морів».

Дуда окремо згадав, що в 2022 році Польща буде головувати в ОБСЄ і бачить завданням для країни допомогу у відновленні повного суверенітету України.

Політичні диспути не зникнуть, бо це частина життя в демократичній країні. Але можливо зробити більше для того, щоб знизити їх градус. Важливо сперечатися з повагою і бути здатним потиснути руку опоненту, – сказав Дуда, пояснюючи, чому після виборів ініціював зустріч зі своїм головним опонентом Рафалом Тшасковскім і запросив на церемонію своїх опонентів.

Урочистості інавгурації тривають. Далі протягом дня заплановані урочиста служба в соборі Св. Іоанна Хрестителя і прийняття командування над Збройними силами на площі Юзефа Пілсудського у Варшаві.

Нагадаємо, з 4 травня Польща поновила видачу робочих віз українцям.

Як відомо, 20 липня, у Польщі Центральне антикорупційне бюро затримало колишнього міністра транспорту країни та колишнього голову Укравтодору Славоміра Новака.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram