Фото: Михайло Волинець / Facebook

Другий день триває протест гірників шахти «Надія» на Львівщині

Станом на 30 серпня під землею продовжують протест більше 37 гірників вугледобувного підприємства «Надія» у Львівсько-Волинському вугільному басейні.

Про це повідомив народний депутат України, голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець на своїй сторінці в Facebook.

Калузька ТЕЦ тільки в понеділок виплатить 3 мільйона 700 тисяч боргу за відвантажене вугілля. Ще 2 мільйони гривень можливо вдасться отримати протягом тижня від суміжних організацій -трейдерів. З яких джерел погасити залишок боргу більше 56 мільйонів гривень – питання. Але це необхідно буде зробити – шахтарі підприємства налаштовані вкрай рішуче, – написав Михайло Волинець.

Також голова профспілки гірників вказав кого вважає відповідальним за виникнення кризової ситуації на підприємстві.

Катастрофа, криза на цій шахті настала тоді, коли об’єдналися два: бізнесмен Андрій Венгрин і в той час міністр енергетики Ігор Насалик – вони і розграбували шахту. Венгрин пропонував на керівні посади шахти своїх людей, а Насалик з міністерського крісла їх узгоджував. Ці міжсобойчики тривали, коли міністром енергетики був Олексій Оржель. Сьогодні Ольга Буславець як в.о. міністра енергетики повинна зробити висновки і вжити заходів, щоб на керівні посади вугільних підприємств призначалися відповідальні, професійні люди. І тут мова не тільки про шахту «Надія», а й про інших підприємствах Волині, Луганщини та Донеччини, – додав політик.

Як відомо, цього року 30 вересня в Україні відзначають День шахтаря — професійне свято працівників вугільної промисловості України.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram