До магазинів Миколаєва могли потрапити фісташки з небезпечною речовиною, — Держпродспоживслужба

В Україну потрапила партія смажених фісташок у шкаралупі (виробник: Alagözler Gida Paz. San Експортер: Malatya Pazari Kuruyemiscilik Sanayi ve Ticaret AS через Болгарію в Україну із вмістом небезпечної для організму речовини.

Про це йдеться у відповідному інформаційному повідомленні системи RASFF, що надійшло до Держпродспоживслужби 23 грудня минулого року, зокрема зазначається, що одержувачем є ТОВ «ОКЕАН КОМПАНІ ТРЕЙД».

Відповідно до Закону України «Про основні засади та вимоги до безпеки та якості харчових продуктів» оператори ринку зобов’язані вилучати або відкликати у встановлених законом випадках об’єкти санітарних заходів, які звертаються та можуть спричинити шкідливий вплив на здоров’я людини та письмово інформувати компетентний орган про вжиті заходи, – сказано в повідомленні.

Афлотоксини – органічні сполуки, які є найсильнішими гепатоканцерогенами. При потраплянні низької дози в організм викликають хронічний афлотоксикоз, що характеризується пригніченням імунної системи, пошкодженням ДНК та активацією онкогенів.

У разі виявлення вищезгаданої продукції в обігу необхідно повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Миколаївській області за адресою: проспект Центральний, 288, Миколаїв, 54003, т/факс 30-43-25 та e-mail: dpssmykolayiv@dpssmk.gov.ua, viddilb @dpssmk.gov.ua.

Нагадаємо, у жовтні минулого року до магазинів мережі «АТБ» Миколаєва з Румунії завезли партії замороженої випічки з використанням рідких дріжджів, які мають у складі ксантанову камедь.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram