Молоко. Фото: pixabay.com

До кінця року ціни на молочну продукцію зростуть на 2,5-5,5%

Дефіцит молока-сировини, цінові війни з боку переробних підприємств за сировинні зони позначаться на готовій продукції.

Про це заявила віце-президентка Асоціації виробників молока Ганна Лавренюк, пише Агротер. До прикладу, молоко може подорожчати на 0,5-0,6 грн, сир кисломолочний – на 5 грн/кг, вершкове масло – на 2,5-3 грн/пачку.

Читайте також: В Україні скоротили витрати на виробництво сільгосппродукції

“Заглиблення в молочну кризу для нас означає втрату молочної галузі. Якщо ми продовжуватимемо скорочувати поголів’я та виробництво молока, то перетворимося на цілком імпортозалежну країну”.

Виходом із ситуації може стати зниження ставки ПДВ із 20% до 14% на готову молочну продукцію (молоко, сметану, сир, вершкове масло) та довгострокова стратегія державної підтримки, наголосила вона.

“Зниження ПДВ на “молочку” є дуже дієвим інструментом, щоб підтримати попит на молочну продукцію та молоко-сировину й економічно підтримати всю галузь”, – переконана експертка.

За скорочення ставки ПДВ на готову молочну продукцію до 14% українці зможуть додатково купити протягом року близько 15 кг молока, 4 кг сиру, 9 пачок масла.

Читайте також: У 2021 році горілка подорожчає на три гривні

“Для галузі це означає додаткову потребу в 1 млн тонн молока. Це – стимул для нарощування поголів’я корів, створення нових молочнотоварних ферм і додаткових робочих місць”.

Раніше повідомлялось про те, що у фракції “Слуга народу” підготували законопроект про заборону продажів в нічний час алкоголю і тютюнових виробів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram