До 2050 року населення України може скоротитись до 35 мільйонів – ООН

Україна серед країн-лідерів за темпами скорочення населення, яке до 2050 року може зменшитися до 35 мільйонів.

Про це йдеться в аналітичній довідці ООН “Демографічні процеси”, передає Укрінформ.

Населення України скорочується одним із найшвидших у світі темпів, та, ймовірно, зменшиться до 35 мільйонів до 2050 року, – йдеться в документі.

Низький коефіцієнт народжуваності, високий рівень смертності та постійне зростання рівня зовнішньої міграції руйнують людський капітал України, а отже, й основу для сталого розвитку. Недостатній рівень добробуту та відсутність у жінок можливостей поєднувати кар’єру й догляд за дітьми залишається одним із чинників, що заважають українцям мати бажану кількість дітей, вважають в ООН.

Як зазначається в довідці, поширеність поведінки з високим ступенем ризику та неінфекційні хвороби є одними з основних причин одного з найвищих рівнів смертності в Європі, особливо серед чоловіків. Близько третини українців помирає у віці до 65 років.

Читайте також: Україну визнали однією з найдешевших країн за вартістю життя

Понад половині цих смертей можна запобігти. За даними приблизних підрахунків, за межами країни постійно перебуває близько 3 мільйонів українських працівників, і їхня чисельність, ймовірно, надалі зростатиме.

За даними Держстату, чисельність населення України станом на жовтень 2021 року становила 41 319,8 тис. осіб.

Читайте також: Україна – єдина в Європі, де 20 років не було перепису населення

Нагадаємо, що Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді осучаснити умови для отримання органами державної статистики об’єктивної статистичної інформації.

У травні стало відомо, що традиційний перепис населення планується на 2023 рік. У свою чергу, всеукраїнський перепис населення на основі використання даних національних реєстрів може відбутися у 2030 році.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram