Діти без щеплень не зможуть відвідувати школу – Верховний суд

Верховний суд підтримав заборону відвідувати школу тим учням, які не мають щеплень. Таке рішення ухвалили задля безпеки всіх здобувачів освіти в школах, зокрема й невакцинованих дітей.

Про це йдеться на офіційному сайті Верховного суду України.

Передумовою стала ситуація, що трапилася у 2019 році. Мама учениці Запорізького академічного ліцею подала в суд на керівництво навчального закладу за те, що доньку не хотіли допускати до навчання без довідки про вакцинацію. Місцевий суд не задовольнив позов матері. Тому жінка та її адвокат звернулися до апеляційного та Верховного Суду. Але й ці суди не задовольнили позов.

Відповідно до положень Конвенції про права дитини та статті 53 Закону України «Про освіту» діти у навчальних закладах «мають право на безпечні та нешкідливі умови навчання, а також зобов’язані відповідально та дбайливо ставитися до власного здоров’я та здоров’я оточуючих, – пояснюють у суді.

Закон дає право батькам відмовитися від проведення обов’язкових щеплень дитині. Але відмова «протиставляється загальному праву (інтересу) суспільства, інших батьків і їхніх дітей, які провели у встановленому державою порядку щеплення».

Хоча суд й забороняє нещепленим дітям ходити в школу, право дитини на здобуття освіти не порушене. Для таких дітей є альтернативні способи отримання освіти та продовження навчання, – зазначили у Верховному суді.

Нагадаємо, станом на 23 березня вже 326 336 українців записалися у лист очікування на вакцинацію від COVID-19 через контакт-центр, мобільний застосунок та портал «Дія».

Раніше повідомлялося, на Миколаївщині вакцину від COVID-19 популяризуватимуть публічні особи: військовослужбовці, політики, священнослужителі, лідери громадських думок та відомі письменники, актори і музиканти.

Поширити:

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930