Депутати погодили створення музею на території миколаївського старовинного некрополю

Депутати постійної комісії з питань охорони культури погодили створення музею під відкритим небом на території найстаршого миколаївського некрополю. Таке рішення вони прийняли одноголосно на черговому засіданні. Відтак народні обранці звернулись до начальника міського управління культури Юрія Любарова розробити пропозиції по створенню такої установи.

Про це йдеться в сюжеті телекомпанії «МАРТ».

Вже близько двадцяти років краєзнавиця, історик та екскурсовод Тетяна Губська намагається зберегти миколаївський некрополь, створити на його території музейний комплекс, надати охоронний статус та провести екскурсійні маршрути. На найстаршому  цвинтарі Миколаєва похована вся еліта міста. Наразі некрополь знаходиться в жахливому стані і частина унікальних пам’ятників, історично-важливих поховань вже втрачені. Активісти хочуть зберегти це унікальне місце та надати йому охоронний статус.

Начальниця відділу охорони культурної спадщини Світлана Гладун повідомила, що депутатські комісії вже ухвалювали рішення про створення музею. Однак, все як завше вперлося в фінансування. До того ж потрібно створювати окрему музейну установу, або ж приєднати до вже існуючої. В подальшому, зазначила Світлана Гладун, потрібно буде продовжити дослідження пам’ятки історії.

В результаті депутати одностайно погодили рішення створення музею на території некрополю. Однак питання це знову повернеться на розгляд депутатської комісії з бюджету, яка вже колись його відхиляла.

Нагадаємо, що миколаївський некрополь внесли до енциклопедії сучасної України.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram