Депутатів міської ради проінформували про стан підготовки до можливої вірусної інфекції.

Під час пленарного засідання 56-ої чергової сесії Миколаївської міської ради VII скликання депутати прийняли рішення звернутися до голови Миколаївської обласної державної адміністрації із метою термінового забезпечення присутності на засіданні начальника управління охорони здоров’я ОДА Павла Георгієва.

Павло Георгієв відвідав на запрошення депутатів сесію Миколаївської міської ради. Він поінформував про заходи, що були вжиті з метою попередження вірусних захворювань:

– У січні поточного року управлінням охорони здоров’я вжито низку заходів щодо попередження випадків захворювання на вірусні хвороби в Миколаївській області. Так, 24 січня було підготовлено та передано перелік обладнання та засобів індивідуального захисту, як того вимагало Міністерство охорони здоров’я. Паралельно з цим було виділено додаткові кошти для обласної інфекційної лікарні та центру екстреної медицини для придбання засобів індивідуального захисту. А 27 січня видано наказ управління охорони здоров’я, що визначив, зокрема, госпітальну базу. Госпітальною базою щодо лікування пацієнтів з коронавірусом є обласна інфекційна лікарня на 150 ліжок. Друга черга – окрема будівля колишнього обласного протитуберкульозного диспансеру на 50 ліжок, – сказав Павло Георгієв. – Також визначено бази ізоляції. Це міська лікарня № 1 та обласний шкірно-венерологічний диспансер. Крім того, є такі бази і в районах нашої області – Первомайська центральна районна лікарня, Вознесенська міська лікарня, Баштанська центральна районна лікарня. Ще були визначені бази з обсервації. Це санаторій-профілакторій заводу «Зоря»-«Машпроект» та санаторій-профілакторій «Інгул», – повідомив Павло Георгієв.

Дивіться також: З 12-го березня карантин у школах та дитячих садках

Також начальник управління охорони здоров’я ОДА попереджаючи запитання від депутатів розповів про наявність тестів на коронавірус.

 – Є певний алгоритм, чітко прописаний МОЗ. При наявності пацієнта з підозрою на захворювання в обласній інфекційній лікарні роблять відбір біоматеріалу, в спеціальному контейнері відправляють спец поштою до Києва. Там працює єдина центральна лабораторія. Ми маємо обладнання для проведення таких аналізів, втім поки МОЗ не вважає за доцільне передавати нам ці тести. Наразі МОЗ закупив 19 тисяч експрес-тестів, які, сподіваємося, будуть незабаром передані в області, і в нашу також. Щоправда достовірність цих тестів – 60 відсотків.

Павло Георгієв наголосив, що в Миколаєві й  області поки, на щастя, немає підтверджених випадків захворювання на коронавірус. Між обласним управлінням охорони здоров’я і міським триває конструктивний діалог, співробітництво налагоджено, спільні дії (в разі їх необхідності) відпрацьовані.

Нагадаємо, опитування серед миколаївців показало, що жителі міста зберігають спокій, жартують та не поспішають змітати з полиць магазинів товари першої необхідності у зв’язку з коронавірусом.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram