День всиновлення в Україні: «МАРТ» показав як живе будинок сімейного типу Каманіних у Миколаєві

30 вересня щорічно відзначають свято Дня усиновлення, який запроваджено, «враховуючи суспільну значущість усиновлення в забезпеченні права кожної дитини на виховання в сім’ї». У Миколаєві на сьогодні функціонує чимало будинків сімейного типу, якраз про один з таких, що належить родині Каманіних і розкажуть журналісти «МСН».

Про йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

За статистичними даними, щороку в Україні близько 8 тисяч дітей стають сиротами або такими, що позбавлені батьківського піклування. Протидіяти невтішній динаміці та подарувати дітям тепло домашнього вогника покликані будинки сімейного типу. Один із таких заснувала родина Каманіних.

У мене мама все життя пропрацювала в інтернаті, тому я виросла поряд з дітьми-сиротами. Коли вийшла заміж, то з’явилось таке бажання і разом з чоловіком вирішили реалізувати таку ідею. Тоді ж розпочали будівництво будинку, як добудували, то почали брати дітей, — розповідає мама будинку Каманіних Марина на запитання про те, що її надихає займатися благодійною справою.

Дитячий будинок сімейного типу — це окрема сім’я. Вона створюється за бажанням подружжя, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як п’ятеро дітей. Загальна їх кількість у будинку не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних. Діти перебувають у дитячому будинку сімейного типу до 18 років або до закінчення університету. Марина Каманіна ділиться своїм досвідом і розповідає, що необхідно для створення будинку сімейного типу.

Обов’язково слід пройти курси батьківства. Відповідно зібрати довідки про склад родини, документи про наявність і можливість поселити родину, аби у нього було своє робоче місце, квадратура для проживання. А також обов’язково медичні довідки батьків, що ми є здоровими, а також відсутня судимість. До того ж, я кожні два роки проходжу курси підвищення батьківського потенціалу, — зазначила вона.

Каманіни створили дитячий будинок 4 роки тому на основі прийомної родини, яка функціонувала з 2013 року. На сьогодні мама Марина і тато Денис опікуються долею 8 дітей-вихованців та двох рідних дітей.

Спочатку створили прийомну сім’ю і виховувала одну дитину. Зрештою, ми хотіли тільки одну конкретну дитину. Однак так сталося, що у нашу родину потрапила інша дитина, яку ми й виховували. Десь через три роки до нас потрапило ще троє дітей і у нас вийшла прийомна сім’я: двоє наших біологічних дітей і чотири прийомних. А вже через рік ми взяли ще одну дитину і таким чином, у нас утворився будинок сімейного типу, — розповів Денис Каманін.

Родина мешкає у сучасному приватному будинку, де для підлітків створили всі умови, як для проживання, так і розвитку й відпочинку. Подружжя Каманіних впевнені, спершу для дитини треба створити комфорт, далі підтримати її і повірити у власні сили, а потім просто разом радіти спільним успіхам.

За словами очільниці служби у справах дітей Миколаєва Юлії Кравченко сім’я Каманіних є зразковим будинком сімейного типу. Своїм прикладом подружжя надихає якомога більше людей долучитися до виховання дітей, які потребують батьківського піклування.

Хочемо привітати всі сім’ї, які взяли до себе на виховання дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування зі святом, з Днем усиновлення! Хочемо побажати здоров’я та щастя. Ми з великою шаною відносимося до тих людей, які вклали серце й душу в діток і запрошуємо до нашої великої родини ще одну сім’ю, яка б побажала створити дитячий будинок сімейного типу, — закликала Юлія Кравченко.

Аби наслідувати, основоположний принцип таких будиночків теплоти і добра, як у сім’ї Каманіних, а саме виховувати дітей з почуттям доброзичливості, поваги, довіри і розуміння. І звісно ж і їх привчати до цього.

Нагадаємо, 11 вересня у Миколаєві на території стадіону в парку Перемоги пройшов благодійний інклюзивний забіг, учасниками якого стали люди з інвалідністю.

Як відомо, 1 червня з Днем захисту прав дітей міська влада привітала вихованців будинків сімейного типу і прийомних діточок. Для них влаштували свято в розважальному комплексі «HAPPY LAND» і приготували багато щедрих подарунків.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram