Фото: delo.ua

Що потрібно знати про коронавірус – рекомендації головного лікаря Миколаївської ЛШМД

Головний лікар Миколаївської лікарні швидкої медичної допомоги Олександр Дем’янов під час засідання виконкому міськради 11 березня розповів, що пацієнтів з підозрою на зараження коронавірусів 2019 nCoV будуть за викликами забирати карети швидкої допомоги.

Він пояснив, що головне правильно описувати симптоми і відразу вказувати про перебування в країнах із коронавірусом. У такому випадку до пацієнта приїде спеціальна бригада, самостійно добиратися в інфекційні лікарні не варто.

– Людина повинна звернутися за допомогою в «швидку». Це якщо мова йде про сухий кашель, раптову слабкість, контактування з прибулими з країни, де були випадки коронавірусу. Він зауважив на необхідності вжити заходів щодо самоізоляції і заходи за викликом бригади швидкої допомоги. По телефону при визначенні анамнезу швидка приїде. В інфекційну лікарню його повинен везти тільки санітарний транспорт. Самостійно пацієнта відправити з температурою і симптомами ніхто не має права, – сказав Олександр Дем’янов.

При цьому він сказав, що багато залежить від дисципліни самих миколаївців, яким не варто займатися самолікуванням.

– Визначено госпітальну база. Черговість: інфекційна лікарня – перша міська лікарня – інші лікарні. Визначено профілактичні заходи, які повинні дотримуватися люди. Від медиків, як при будь-пандемії та епідемії, залежить дуже мало. Ми лікуємо вже ускладнення. Є сенс налагодити соціальну рекламу на білбордах. У всьому світі лікування зводиться до однієї схеми, це симптоматика. Ось Китай, вони вже прогнозують, у якому місяці у них ця справа закінчиться взагалі. Якби у наших людей дисципліна була як у Китаї, то у нас минуло б це з меншими жертвами. На жаль, наші люди не зовсім дисципліновані, більше сподіваються на медиків, хоча основний зміст реформи був саме в тому, щоб делегувати частину повноважень за своє здоров’я на людину, – уточнив Олександр Дем’янов.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram