Члени виконкому міськради ухвалили новий тариф на тепло для «Миколаївоблтеплоенерго»

Виконавчий комітет міської ради ухвалив новий тариф на тепло для підприємства ОКП «Миколаївоблтеплоенерго». Він буде вищий за попередню цифру на 500 гривень. «За» відповідне рішення проголосували 14 членів виконкому.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Тариф для споживачів тепла категорії «населення» в цьому опалювальному сезоні становитиме 1999 гривень за гігакалорію. Про це в ході засідання виконкому розповів директор ОКП «Миколаївоблтеплоенерго» Микола Логвінов. За його словами цей тариф Нацкомісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила в січні минулого року, однак його не застосовували.

Ми його (тариф – ред.) не застосовували у зв’язку з тим, що немає законодавчої бази, так званих публічних угод. Закон про публічні угоди, це зміни до закону про ЖКГ, був проголосований у грудні минулого року, а в квітні цього року його підписав президент. 30 вересня вийшла постанова про публічні договори, 1 жовтня вона вже була опублікована і в цих договорах вказаний тариф 1999 гривень в категорії “населення”, – розповів Микола Лгвінов.

Директор ОКП “Миколаївоблтеплоенерго” каже, в цьому році вперше відмінили спецобов’язок для НАК «Нафтогаз України» постачати газ тепло генеруючим компаніям за спеціальною ціною. А в липні цього року ухвалили рішення передати всі повноваження, що стосуються ціноутворення на теплоносії місцевим органам влади. Зміни торкнулись і формування тарифу для бюджетних установ.

Вперше в цьому році ми приймаємо двоставковий тариф, котрий застосовуємо і він дозволить гнучко використовувати фінансові потоки, – переконаний Логвінов. – Взимку буде сплачуватись складова газу разом з необхідними витратами на ремонт та транспортування. Влітку буде сплачуватись бюджетною сферою тариф необхідний для зарплат, податків, розподіл газу для облгазів та електроенергія. Таким чином це дозволить зменшити навантаження на бюджет і більш ефективно використовувати наявні кошти.

Міський голова Олександр Сєнкевич розповів, що при президентові відбувся Конгрес, в ході якого підписали меморандум. Він дозволяє населенню отримувати газ значно нижче ринкової ціни.

Ми сьогодні будемо отримувати газ при ринкових цінах до 30 гривень за кубічний метр ми будемо отримувати для споживачів, громадян газ за ціною 7 тисяч 420 гривень за тисячу кубів. Тобто це 7 гривень 42 копійки за кубічний метр для громадян, для опалення громадського сектору, – каже міський голова.

При цьому виконком ухвалював ціну на тепло 2600 гривень, який за словами Миколи Логвінова є економічно обґрунтованим. Однак мешканці Миколаєва сплачуватимуть за опалення 1999 гривень. Різницю у тарифі має компенсувати орган, який затверджує ціну на теплоносій, тобто Миколаївська міська рада. При ціні 1999 гривень за гігакалорію збитки «Миколаївоблтеплоенерго» сягнуть 182 мільйонів гривень.

Встановлюємо цей тариф, але він є економічно необґрунтованим. І якщо, насправді, сесія буде не погоджувати нашим рішенням, бо сесія розподіляє бюджетні кошти, а не виконком. Якщо сесія буде рахувати, що ми з вами неправильно зробили, встановивши економічно невигідний тариф для комунального підприємства, то вона може наше з вами рішення відмінити, – додав Олександр Сєнкевич.

Міський голова каже, згідно підписаного меморандуму, податок на доходи фізичних осіб буде збільшено на 4%. Також зросте і доля акцизного податку до майже 14%. Місто отримуватиме ці кошти для компенсації різниці в тарифах. Рішення про встановлення ціни на опалення для населення на рівні 1999 гривень за гігакалорію підтримали 14 з 19-ти членів виконкому присутніх на засіданні. І цим же рішенням затвердили двоставковий тариф для бюджетних установ та інших споживачів.

Раніше повідомлялось про те, що до кінця опалювального сезону тарифи на тепло та гарячу воду для населення не зростатимуть.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram