Члени виконкому міської ради пропонують штрафувати перевізників за порушення

У виконкомі міської ради пропонують розглянути питання штрафів для перевізників за невиконання умов договору. У тому числі за неналежний вигляд громадського транспорту. На папері ці умови прописані, однак в реальності жодна фірма-перевізник не отримала належного покарання за порушення договору.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Ініціював розгляд питання про штрафи член виконкому міської ради Микита Плєханов. Він нагадав, що в місті вкотре підвищили вартість проїзду для городян, однак жодних змін на краще в обслуговуванні пасажирів перевізники не зробили.

Максимальна відповідальність, яка може бути застосована і єдина відповідальність – це розрив договорів. Враховуючи позицію транспортного управління, коли не залучаються перевізники з інших міст, то те, що ми розірвали з перевізником договір не вирішує ситуацію аж ніяк. Не розумію, чому не можна добавити якісь штрафні санкції, пені і так далі, як це працює, наприклад, в тому ж “Обленерго”, “Миколаївтеплоенерго”. Це досить дієвий механізм, щоб перевізники виконували свої зобов’язання, – каже Микита Плєханов.

Член виконкому нагадав, що одразу після підвищення тарифу за проїзд в одній з міських маршруток на ходу відпали двері, а також випадок, коли маршрутник і водій легковика не поділивши дорогу влаштували стрілянину.

Виникає питання, як з цим боротися? В типовому договорі є два пункти: 2.3.3. “Проведення контролю технічного та санітарного стану автобусів перед початком роботи” і пункт 2.3.4 “Організувати проведення щозмінного рейсового і післярейсового медичного огляду водіїв транспортного засобу”. Тобто ці пункти мають виконуватись, але так як відповідальності ніякої немає, то і перевізник будь-якого покарання не отримує, – обурився член виконкому.

Профільний заступник міського голови Юрій Андрієнко нагадав членам виконавчого комітету, що міська влада має обмежені повноваження, які не можна перевищувати. Директор юридичного департаменту міськради Інна Бочарова, каже, в договорі з перевізниками прописана відповідальність за порушення і вона визначена відповідними законами України.

У нас є загальна норма в одному із договорів, що за невиконання або неналежне виконання зобов’язань за цим договором сторони несуть відповідальність згідно з законодавством України. Тобто це вже врегульовано законодавчо, але ми можемо розглянути досвід інших міст. Але ми пропонуємо доповнити пунктом про посилення контролю з нашого боку за виконанням умов договору, – повідомила Інна Бочарова.

Член виконкому Андрій Волков розповів, що підписані з перевізниками договори стали компромісом між підприємцями та місцевою владою. І цього компромісу досягти було нелегко. Член виконкому Віталій Посмітний проблему вбачає не в фірмах-перевізниках, а в транспорті, яким здійснюють перевезення городян.

Сьогодні ми бачимо на цих фірмах мотлох, на якому вони їздять, це одиничка, це маршрут № 50 – це мотлох! Саме в цих машинах і відпадають двері. Саме ці машини і наводять цього жаху, страху на городян, які їздять в цих машинах, – каже Посмітний. – А ті машини, які залучені перевізниками від власника автотранспорту – основна маса це “спринтери”, “мерседеси” або “Фольксвагени” – вони достатньо в гарному стані. А претензії саме до машин “Рута”, “Газель” та інше.

Начальник управління транспортного комплексу Дмитро Попов пообіцяв підготувати відповіді на запитання членів виконкому на наступне засідання.

Раніше ми писали про те, що у Миколаєві водій маршрутки вистрілив в іншого водія через конфлікт на дорозі.

Цього ж дня у миколаївській маршрутці на ходу випали двері.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram