Члени комісії з питань екології відмовилися розглядати пункт про передачу «Екотрансу» земельної ділянки в оренду

Члени земельної комісії Миколаївської міської ради відмовилися розглядати питання про передачу в оренду 1000 квадратних метрів маслоекстракційному заводу «Екотранс». Така умова діятиме, допоки підприємство не вирішить свої екологічні проблеми.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

З 4 вересня завод «Екотранс» поновив свою роботу. До того підприємство призупиняло діяльність, щоб виконати умови міської влади – оновити частину обладнання. Цікаво, що тоді керівництво назвало роботи поточним ремонтом і не подало проєкт модернізації.

Щоб мати право розпочати подальше виробництво, треба отримати результати оцінки впливу на довкілля, якого у заводу зараз немає. Містяни знову скаржаться, бо неприємний запах так і не зник, а «Екотранс» продовжує працювати незаконно. Виступають і проти виділення підприємству ділянки землі під оренду.

Я не розумію, на якій підставі дають позитивну оцінку на передачу 1000 квадратних метрів землі. У цього підприємства йдуть суди, воно порушує екологічне законодавство і на нього відкрито кримінальну справу, – бідкається місцева жителька Інна Терлецька.

Згідно плану зонуванню міста «Екотранс» знаходиться в зоні об’єктів транспортної та водної инфраструктури, а також в рекреаційній зоні. Це ще одна причина, через яку підприємство не може працювати.

Директор заводу Сергій Абрамов і депутат Миколаївської обласної ради Юрій Кормишкін підтвердили, що роботи, які провели на заводі, не є модернізацією. Це звичайний поточний ремонт. Навесні нам показували цей начебто план із заміни фільтрів і котлу. Його презентували саме як модернізаційний. Виходить, нас обманули, а завод спокійно працює, – каже місцева жителька Яна Чувільова.

Голова земельної комісії Олена Нестеренко порадила місцевим жителям надіслати у Держекоінспекцію фото- та відеоматеріали, які підтвердять, що завод дійсно працює.

Якщо потрібно, у нас є лист з приводу того, що вони мали би зробити в реконструкції. Ми зі свого боку можемо звернутися до Держекоінспекції з вимогою усунути порушення, які відбуваються зараз, і запросити в них інформацію про виконані роботи. Але ваша скарга має бути першочерговою, – відповіла Нестеренко.

У результаті обговорення члени комісії підтримали зняття питання про надання земельної ділянки «Екотрансу». Його повернуть до порядку денного тільки за умови, якщо маслоекстракційний завод не почне виконувати усі екологічні вимоги.

Нагадаємо, Миколаївська ОДА оскаржуватиме рішення адмінсуду, який відмовив у скасуванні дозволу на викиди заводу «Екотранс».

Раніше повідомлялося, «Екотранс» оштрафували на ₴30 тисяч за перевищення викидів шкідливих речовин.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram