Предстоятель Православної Церкви Кіпру Архієпископ Хризостом ІІ / Фото: Православна Церква України

Четверта церква визнала автокефалію ПЦУ

Православна Церква Кіпру визнала автокефалію Православної Церкви України.

Про це повідомляється на сторінці ПЦУ у Facebook.

Відзначається, що до цього томос визнали Вселенський патріархат, церква Греції і Олександрійський патріархат.

Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ архієпископ Євстратій Зоря підкреслив, що предстоятель Церкви не потребує попереднього формальноuj вирішенні синоду чи іншого органу, який би дозволив йому поминання нової автокефальної Церкви.

В Православній Церкві в моментах, які не мають прямого регулювання в канонах, вагомим аргументом є прецедент. Зараз ясно видно, що Церкви грецької традиції у непростому процесі визнання Томосу про автокефалію Православної Церкви України вже сформували цей прецедент щодо «форми» визнання. Отже, і в Церкві Греції, і в Олександрійському Патріархаті, які першими доєдналися до визнання, було визначено, що ПРАВО визнавати нову автокефальну Церкву, якій надано Томос Вселенського Патріарха – це право ПРЕДСТОЯТЕЛЯ. Не Синоду чи іншого керівного органу, а саме Предстоятеля Церкви. Він реалізує його через літургійне поминання імені нового Предстоятеля автокефальної Церкви у Диптиху (офіційному переліку глав Помісних Церков). Безперечно, що Предстоятель, перш ніж офіційно пом‘янути ім‘я глави нової автокефальної Церкви у Диптиху, МОЖЕ проводити консультації, формально чи неформально запитуючи думку інших ієрархів. Але він НЕ ПОТРЕБУЄ попереднього формального рішення якогось органу, який би «дозволив» йому таке поминання, – написав архієпископ на своїй сторінці у Facebook.

Нагадаємо, 2 жовтня, в селі Новошин Івано-Франківської області згоріла церква Василія Великого 1850 року забудови, що є пам’яткою архітектури місцевого значення.

Як відомо, до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України за рекомендацією Експертної ради при МКІП увійде культура приготування українського борщу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram