Фото: УкрІнформ

Чеська митниця навчить собак відчувати запах COVID-19

До кінця 2020 року чеські прикордонники навчать шість собак розпізнавати людей, інфікованих коронавірусом.

Як повідомляє Radio Prague Inernational, собаки, суміш ельзасів (німецька вівчарка) та кросів (крос ліній полягає в спарюванні тварин різних ліній, який сприяє злиттю у нащадків цінних якостей двох ліній і підвищенню життєстійкості і плодючості тварин), будуть навчатись у новому залі в Кнежевесі поблизу Праги. За словами керівництва відділу кінології Митного управління, згодом собак будуть використовувати в аеропортах та будинках для пенсіонерів. 

Чеський кінолог Густав Хотовий у жовтні довів здатність собак відчувати запах вірусу, використовуючи позитивні та негативні зразки COVID-19. За даними чеського телебачення, двох собак вже навчили цьому методу.

Фото: ČTK/Ondřej Deml

Хвостаті експерти, як звертають увагу фахівці, можуть виявити зараження набагато швидше, ніж лабораторії, – за лічені хвилини. Причому собаці для цього необхідний зовсім невеликий зразок. При лабораторному аналізі зразок повинен містити десятки мільйонів молекул речовини, а собаці досить лише від десяти до ста молекул – кількості, якя виділяється на поверхні шкіри людини.

Нагадаємо, що за інформацією Миколаївського обласного штабу з ліквідації наслідків НС за останню добу в області методом ПЛР обстежено – 1040 осіб, методом ІФА – 711. Станом на 12 листопада зареєстровано 275 нових випадків COVID-19. Одужало хворих за добу – 84, всього одужало – 3390. Померло всього від наслідків COVID-19 – 233, за добу – 3.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram