Буду лобістом інтересів медиків, – Зеленський запевнив, що не допустить закриття лікарень

Президент України Володимир Зеленський привітав українських медиків з Днем медичного працівника.

Відео з привітанням опубліковано на сторінці президента у Facebook.

https://www.facebook.com/zelenskiy95/videos/2562338690683158/

Сьогодні в Україні відзначається День медичного працівника. Офіційно цей день не має такого статусу, але, на мою думку, це дійсно державне свято. І для кожного громадянина сьогодні начебто день народження дуже близької людини, українського лікаря, який завжди готовий прийти на допомогу, захистити і врятувати твоє життя. Я вітаю всіх медичних працівників України з професійним святом, – сказав глава держави.

Він нагадав, що підписав Указ про нагородження 122 медиків. Ці люди, за його словами, лише маленька частина багатотисячної сім’ї професійних і самовідданих українських лікарів. Зеленський зазначив, що шкодує, що через карантин не може нагородити лікарів особисто.

У той же час він висловив упевненість, що саме завдяки медикам Україна подолає коронавірус, і в майбутньому президент не раз зможе зустрітися з ними.

Зеленський також висловив жаль, що в попередні роки держава мало піклувалася про своїх лікарів і з початку епідемії коронавіруса у нас багато чого не було. Однак, саме завдяки лікарям Україна отримала шанс вистояти. За його словами, українські лікарі – це державний скарб, і треба його зберегти.

Президент також нагадав, що за рішенням уряду додатково збільшено видатки на медицину на 8 мільярдів гривень.

Всі медичні установи, які через старої медичної реформи опинилися на межі закриття, будуть дофінансовані та збережені, – сказав Володимир Зеленський.

Дивіться також: Телеканал МАРТ вітає захисників у білих халатах з Днем медичного працівника!

За його словами, 1,2 мільярди гривень буде направлено на екстрену медичну допомогу, а з 1 вересня всім медичним працівникам буде підвищено заробітну плату на 25, 50 і 70 відсотків в залежності від їх категорій.

Це тільки перші кроки і той мінімум, який сьогодні ми можемо зробити, щоб хоч трохи віддячити за вашу працю, – підкреслив Зеленський.

Президент також запевнив, що не допустить закриття в Україні лікарень і втрати медиками робочих місць.

Як і обіцяв, я не допущу закриття лікарень. Чи не допущу того, щоб лікарі втрачали роботу і шукали кращої долі за кордоном. Я був, є і буду, в хорошому сенсі слова лобістом інтересів кожного українського медика. І зроблю все, щоб ви отримували захист, повагу і гідну оплату за свою роботу, – сказав гарант.

Cьогодні в Україні відзначають День медичного працівника. Це професійне свято встановлене Указом Президента від 3 червня 1994 року і відзначається щорічно, у третю неділю червня.

Нагадаємо, 19 червня в Україні відзначали День фермера.

Раніше повідомлялось, телеканал “МАРТ” опитав миколаївців, що вони думають про поширення коронавірусу в Україні і чи змінюють свої плани на літо.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram