Російські ЗМІ повідомляють, що бойовики передадуть Україні групу полонених

Бойовики «ДНР» і «ЛНР» передадуть Києву групу полонених українців. Про це домовився лідер проросійської «ОПЗЖ» Віктор Медведчук, не попередивши офіційну українську сторону.

Про передачу полонених написало російське агентство «ТАСС» з посиланням на спільну заяву самопроголошених республік.

Керівництвом «Донецької народної республіки» спільно з керівництвом «Луганській народної республіки» було прийнято рішення в односторонньому порядку передати на українську сторону за посередництва Віктора Медведчука деяких містяться в місцях позбавлення волі громадян України, – йдеться в повідомленні.

Однак про дату повернення українців в своїй заяві бойовики не уточнюють. Не повідомляється також, скільки людей повернуть Україні і кого саме.

У той же час глава української делегації в Тристоронній контактній групі Леонід Кравчук заявив, що в делегації не можуть не вітати повернення наших громадян на територію, підконтрольну уряду України.

Однак я, як глава делегації, хочу наголосити ось на чому: приватні особи не мають повноважень втручатися в питання міждержавного і міжнародного врегулювання збройних конфліктів, – зазначив Леонід Кравчук.

Він підкреслив, що розцінює заяви бойовиків і синхронізовані з ними дії Медведчука як чергову спробу ухилитися від виконання міжнародних домовленостей на вищому державному рівні і зобов’язань, які взяла на себе Росія як сторона конфлікту.

Глава української делегації зазначив, що всі переговори про повернення утримуваних Росією українців повинні здійснювати уповноважені в рамках «нормандського формату» державні органи.

Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова заявила, що вітає рішення передати Києву полонених українців: «Висловлюю свою готовність сприяти поверненню наших громадян, про яких говорилося в вищезазначеній заяві».

Нагадаємо, у Донецькій області, в районі селища Піски внаслідок обстрілу бойовиків загинув військовослужбовець ЗСУ.

Раніше повідомлялось, 7 січня, по позиціям ЗСУ на Донбасі здійснили п’ять обстрілів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram