Більша половина українців планує взяти участь у місцевих виборах, – опитування

На місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня, планують голосувати 61% українців, але якщо ситуація з коронавірусом погіршиться, кількість бажаючих зменшиться до 51%.

Про це свідчать результати опитування соціологічної групи «Рейтинг».

Крім того, в разі загострення ситуації 21% коливається (50/50), чи приходити на дільницю, 9% – можливо прийдуть, а 17 – малоймовірно.

Визначилися за кого голосувати вже 58% респондентів, два тижні тому таких було 52%. 40% до сих пір не знають, за кого віддати голос. Серед людей до 29 років визначилися, за кого голосувати, 63%. У той же час серед літніх людей від 60 років 67% не визначились, за кого будуть голосувати.

Дивіться також: Зеленський оголосив всеукраїнське опитування в день виборів

За результатами агрегованого рейтингу партій на місцевих виборах умовний 5-ти відсотковий бар’єр подолають п’ять партій (на основі відповідей респондентів, які визначилися):

  • за «Слугу Народу» – 16,7% голосів;
  • за «Опозиційну платформу – За життя» – 13,5%;
  • за «Європейську Солідарність» – 13,3%;
  • за «Батьківщину» – 8,6%;
  • за «За майбутнє» – 7,4%.

Зате за «Голос» готові проголосувати 1,4% опитаних, «Радикальну партію Ляшка» – 3,3%. Крім того, 28% респондентів очікують значних фальсифікацій на виборах, 48% – вважають, що фальсифікації будуть незначними, а 16% переконані, що фальсифікацій не буде.

Дослідження проводилося 16-19 жовтня 2020 року, методом CATI. Всього опитали 5 тисяч респондентів від 18 років у всіх областях, крім тимчасово окупованих територій Криму і Донбасу. Вибірка репрезентативна за віком, статтю та типом населення. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,4%, – йдетсья у повідомленні.

Нагадаємо, згідно соцопитування, чинний мер Миколаєва Олександр Сєнкевич може здобути перемогу на виборах і переобратися на другу каденцію вже в першому турі.

Раніше повідомлялось, 56% опитаних українців вважають, що після виборів ситуація у їхньому місті не зміниться.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram