Фото: Lexinform

Бажання допомогти: миколаївцям нагадали, з чого почати усиновлення дитини

Сім’я є одним з найважливіших інститутів соціалізації дитини, персональним навколишнім середовищем її розвитку, оскільки саме в сім’ї беруть початок світогляд, морально-естетичні ідеали і смаки, норми поведінки, трудові навички, ціннісні орієнтири дитини, тобто всі ті якості, які згодом становитимуть її сутність як людини.

Прийняття дитини в сім’ю має бути тільки взаємовигідним і обов’язково продиктованим бажанням допомогти дитині.

Про це інформує служба у справах дітей Миколаївської міськради.

Розуміючи відповідальність, покладену державою на органи місцевого самоврядування в умовах децентралізації та деінституалізації, Миколаївською міською радою проводиться цілеспрямована робота в цьому напрямку.

Нині держава, як ніколи, приділяє увагу проблемі подолання соціального сирітства, популяризації важливості виховання та розвитку дитини, підвищенню ролі територіальної громади у забезпеченні найкращих інтересів дитини, неприпустимості розлучення дитини з батьками через особливості її розвитку, негативних наслідків інституційного догляду та виховання дитини у суспільстві.

Так службою у справах дітей Миколаївської міської ради здійснюється робота щодо влаштування дітей сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у прийомні сім’ї, дитячі будинки сімейного типу, та сім’ї в усиновлювачів – громадян Україии.

Усиновлення – це прийняття усиновлювачем у свою сім’ю дитини на правах сина або дочки, що здійснюється на підставі рішення суду. Усиновленими можуть бути діти сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, від народження до досягнення повноліття. Усиновлення як форма сімейного виховання, безперечно, є пріоритетною.

Прийняття дитини в сім’ю має бути тільки взаємовигідним і обов’язково продиктованим бажанням допомогти дитині. Нерідко можна почути, що поява дитини допоможе зберегти сім’ю, яка розпадається. Доволі часто батьки, які переживають втрату, вважають, що прийомна дитина замінить загиблу. На жаль, це не так . Кожна дитина – окрема особистість, і не може замінити нікого, ні повністю, ні частково. Дитина не може бути засобом для вирішення чужих проблем, ні психічних, ні моральних, ні матеріальних.

З чого почати усиновлення дитини?

Громадяни України, які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою про взяття їх на облік кандидатів в усиновлювачі до служби у справах дітей за місцем проживання. Заява може бути написана в присутності працівника служби у справах дітей та засвідчена ним. У разі коли одне з подружжя не може особисто з’явитись до служби у справах дітей для написання заяви, його заяву, засвідчену нотаріально, може подати дружина (чоловік).

До заяви додаються такі документи:

1) копія паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;

2) довідка про заробітну плату за останні шість місяців або копія декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчена органами ДФС.

У разі коли усиновлювачами є сімейна пара, довідку про заробітну плату за останні шість місяців або копію декларації про доходи за попередній календарний рік, засвідчену органами ДФС, може подавати один із подружжя, який має постійний дохід;

3) копія свідоцтва про шлюб, укладений в органах реєстрації актів цивільного стану, якщо заявники перебувають у шлюбі;

4) висновок про стан здоров’я кожного заявника, складений за формою згідно з додатком 3;

5) засвідчена нотаріально письмова згода другого з подружжя на усиновлення дитини (у разі усиновлення дитини одним з подружжя), якщо інше не передбачено законодавством;

6) довідка про наявність чи відсутність судимості для кожного заявника, видана органами внутрішніх справ за місцем проживання заявника;

7) копія документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням.

Заява вважається поданою, якщо до неї додані всі документи, зазначені в цьому пункті. Витребування у заявників документів, не зазначених у цьому пункті, не допускається.

Строк дії документів становить один рік з дня їх видачі, якщо інше не передбачено законодавством.

Прийомна сім’я (далі – ПС) – сім’я або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Прийомні батьки беруть дітей на власну житлову площу.

Дитячий будинок сімейного типу (далі – ДБСТ) – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менше як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 осіб, враховуючи рідних.

Станом на 01.05.2021 у місті Миколаєві створено та функціонує 11 прийомних сімей та 11 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховуються 99 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а разом з біологічними дітьми – 110 дітей.

Така кількість дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей є однією з найвищих в Україні. Служба у справах дітей Миколаївської міської ради здійснює контроль за умовами утримання і виховання дітей у вказаних вище сімейних формах виховання.

Служба у справах дітей Миколаївської міської ради спільно з Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжує роботу з пошуку кандидатів у прийомні батьки та батьки-вихователі з метою подальшого розвитку мережі ПС та ДБСТ у місті.

Крім того, з метою забезпечення захисту прав дітей, які через складні життєві обставини тимчасово не можуть проживати разом з батьками/законними представниками, надання їм та їхнім сім’ям послуг, спрямованих на повернення у сім’ю відповідно до найкращих інтересів дітей, службою у справах дітей Миколаївської міської ради спільно із Миколаївським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді продовжується пошук осіб, здатних надавати таку послугу у місті.

За детальною інформацією просимо звертатись до служби у справах дітей Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, каб. 257, 247, 404, тел. 37-32-20; 37-01-67; 37-30-37).

Прийомні дні: понеділок з 14 до 17 години, та четвер з 9 до 17 години.

Нагадаємо, що в Україні оновили правила зарахування до дитячих садків.

Поширити:

Січень 2022
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31