Бабак. Фото - Pixabay

Бабака – під охорону: в Україні планують оновити Червону книгу

На межі зникнення  – рисі, бурий ведмідь та зубри.

Науковці вирішили внести бабаків до нового видання Червоної книги України, – пише Ого з посиланням на ТСН. За останні десятиліття популяція бабаків скоротилася вдвічі. Окрім них, до документа ввійдуть іще понад тисячу різних видів тварин та рослин.

Приміром, віщун у третьому поколінні, бабак Тимко щороку повідомляє про прихід весни всій країні. Він уже впав у зимову сплячку. Коли Тимко засинав і не сподівався, що прокинеться вже під державною охороною. Науковці вирішили внести бабаків до Червоної книги. Бо порахували, за останні десятиліття їхня популяція скоротилася вдвічі. Через зменшення пасовиськ тваринам ніде жити. 

Дивіться також: Визначено найсмішніше фото дикої природи 2020 року

Червону книгу України перевидають щодесять років. Це буде коштувати біля мільйона гривень. Деякі тварини та птахи в Україні перебувають на межі зникнення  – це рисі, бурі ведмеді, зубри, пелікани, орлани білохвості та беркути.

Читайте також: Майже як птах: у Чорнобилі виявили величезного метелика

Нині на території України загалом мешкає понад 300 особин зубрів. Спеціальні збалансовані й вітамінізовані корми, кукурудза та навіть сіль – такі годівниці допомагають вижити тваринам узимку. За полювання на червонокнижних зубрів загрожує кримінальна відповідальність. 130 тисяч гривень штрафу та щонайменше 5 років за ґратами. 

Читайте також: У Саудівській Аравії сокола продали за рекордні 173 тисячі доларів

А єдиний вид, який уже точно не потребує захисту – метелик махаон. Його вчені викреслять із Червоної книги.

Нагадаємо, в американському штаті Каліфорнія сталось незвичайне пограбування банку. Два єнота пробралися в закрите відділення банку і вкрали мигдальне печиво.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram