Фото: KORRESPONDENT.net

Антимонопольний комітет може оштрафувати Порошенка за купівлю “Прямого”

Петро Порошенко опосередковано придбав у екс-депутата Макеєнка частку в статутному капіталі ТОВ «Телеканал «Прямий», що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.

“Ліга Антитрасту” звернулася до Антимонопольного комітету щодо придбання п’ятим президентом П. Порошенком телеканалу “Прямий” без дозволу відомства. Про це повідомили на сторінці “Ліги Антистрасу”, пише Діло.

Зокрема, ПАТ «ЗНВКІФ «Прайм Ессетс Кепітал», бенефіціаром якого є Порошенко П.О., придбала 100% акцій компанії «Парлімо Трейдінг Лімітед», що забезпечило покупцеві набуття контролю над «Телеканал «Прямий».

“П. Порошенко на момент набуття контролю над «Телеканал «Прямий» контролював ряд інших компаній. А В. Макеєнко був пов’язаний відносинами контролю з іншими суб’єктами господарювання. У випадку, якщо обсяг доходу та вартість активів цих бізнесів перевищує визначені антимонопольним законодавством показники, така транзакція мала бути здійснена лише після отримання дозволу від Антимонопольного комітету на концентрацію.

Разом з тим, на сайті АМКУ немає жодної інформації про те, що такий дозвіл надавався”, – зазначили у повідомленні.

У зв’язку з цим «Ліга антитрасту» звернулась до Антимонопольного комітету із заявою щодо перевірки відомством зазначених фактів, та у випадку підтвердження необхідності отримання дозволу – притягнення учасників трансакції до відповідальності.

За результатом розслідування на Петра Порошенка може бути накладений штраф до 5% річного доходу його бізнес-імперії.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа Тараса Козака та телеканалів кума Путіна Віктора Медведчука – “112 Україна”, NewsOne, ZIK. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram