CБУ ліквідувала одну з найбільших в Україні Telegram-платформ з продажу наркотиків

У Хмельницькій області кіберфахівці Служби безпеки під час спецоперації ліквідували одну з найбільших в Україні телеграм-платформ з продажу наркотиків.

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Для реалізації “товару” учасники групи створили масштабну інтернет-платформу у месенджері “Телеграм”. На ній ділки пропонували своїм клієнтам кокаїн, LSD, амфетамін, наркотик А-PVP та канабіс, – йдеться у повідомленні.

За інформацією СБУ, щоб приховати протиправну діяльність, вони використовували профілі месенджеру, які були зареєстровані на мобільні номери іноземних операторів зв’язку.

Читайте також: Співробітники СБУ затримали групу злочинців, які вимагали гроші у місцевих жителів

Зловмисники збували заборонені речовини до Київської, Хмельницької, Львівської, Вінницької, Чернівецької і Тернопільської областей. Вони одержували наркотики через систему так званих “закладок”. Розрахунок за “товар” здійснювали з використанням криптовалют та електронних платіжних систем.

Встановлено, що організували наркобізнес декілька жителів Хмельницького. Серед них особи, які раніше притягувались до кримінальної відповідальності за зберігання і збут наркотичних засобів.

Читайте також: В Одесі чоловік зберігав бойові гранати у камері схову супермаркету

Під час обшуків за місцем проживання зловмисників виявлено: підготовлену до збуту партію наркотиків на понад 1,5 млн грн; зброю і понад 400 набоїв; засоби зв’язку і комп’ютерну техніку із доказами протиправної діяльності; гроші, ймовірно, одержані злочинним шляхом.

Наразі організатору і двом активним учасникам угруповання повідомлено про підозру. Вирішується питання щодо обрання їм запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Нагадаємо, Співробітники Служби безпеки України виявили схрон із військовими засобами ураження та вибухівкою під час антитерористичних навчань у Рівненській області. Арсенал було заховано у лісосмузі поблизу селища Бутове, що межує з Республікою Білорусь.