В Україні в квітні 2021 року померли 68,62 тисяч осіб – це на 48,5% більше, ніж в квітні 2020 року.
Про це повідомляє Державна служба статистики України.
Квітнева динаміка смертності стала найвищою з початку пандемії COVID-19.
Загалом з початку року в Україні померло 242,67 тисяч осіб, що на 24,3% більше, ніж в минулому високосному році.
У серпні 2020 року кількість померлих в країні було на 3,9% більше, ніж в серпні роком раніше, у вересні – на 15,4%, в жовтні – на 17,5%, в листопаді – 35%, в грудні – на 42,9%, в січні цього року – на 7,7%, в лютому – на 9%, в березні – на 34,4%.
При цьому число новонароджених в Україні в квітні-2021 скоротилося на 1,5% в порівнянні з квітнем-2020 року – до 21,51 тис., А в цілому за чотири місяці воно скоротилося на 3,6% – до 89,03 тис.
Загалом населення України станом на 1 травня 2021 року склало 41 млн 442,62 тис. Чоловік, що на 363,61 тисячі, або на 0,9% менше, ніж роком раніше, — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, за даними Держстату, у листопаді 2020 року в Україні померло на 16 000 чоловік більше, ніж у тому ж місяці 2019 року.
Як відомо, у квітні жителі Миколаївської області заплатили на 27,6% за послуги житлово-комунального господарства більше, ніж було нараховано.
Також повідомлялось, реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) в 2020 в порівнянні з попереднім роком зменшився на 4%.




