В Україні планують до кінця року вакцинувати від COVID-19 понад 60% дорослого населення

Міністерство охорони здоров’я планує до кінця 2021 року вакцинувати від коронавірусу не менше 60% дорослих громадян України.

Про це заявив в ефірі телеканалу “Україна 24” міністр охорони здоров’я Максим Степанов, передає Укрінформ.

“До кінця року ми повинні вакцинувати щонайменше 60% дорослого населення старше 18 років… Якщо в нас у достатній кількості будуть вакцини, нас припинять підводити країни, тобто не виконувати контракти – такого піратства світ ще не знав, як у часи пандемії, – коли країни просто блокують експорт вакцин, незважаючи на будь-які підписані контракти, не зважаючи ні на що…

Якщо буде відповідна кількість вакцини, ми в дуже спокійному режимі зможемо вакцинувати близько до 5 мільйонів громадян на місяць”, – сказав міністр.

Степанов також відзначив, що в Україні створено розгалужену систему кабінетів щеплень, яких наразі налічується 11.5 тис. За його словами, якщо проводити по 40 вакцинацій у день у кожному пункті, то можна вийти на понад 450 тис. вакцинацій на день.

Читайте також: Медична система спроможна робити до 4 мільйонів щеплень на місяць, – Ляшко

Нагадаємо, Голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, народний депутат від «Слуги народу» Михайло Радуцький переконаний, що нові мутації коронавірусу можуть у майбутньому провокувати нові хвилі епідемії COVID-19, попри масову вакцинацію.