З третього по шосте липня у миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відбувся 13 фестиваль театрів «Молоко». Засновник фестивалю – директор-художній керівник Одеського Культурного центру Михайло Журавель.
До складу художньої ради фестивалю увійшли відомі театральні діячі, та інші культурні просвітителі з різних міст України.
Член журі Неда Неждана каже, через карантин театр сумує за глядачем, а глядачам в свою чергу не вистачає культурною енергетики театру, тож фестиваль покликаний відновити цей мистецький баланс.
Потрапили в таку пастку цього існування безтеатрального, але театр, мені здається, неможливо закрити і це як раз те мистецтво, яке неможливо перевести (в режим онлайн – ред.). Можна подивитись картину, можна послухати музику, можна подивитись кіно на маленькому екрані. А от театр перевести онлайн, – переконана Неда Нежданова.
Директор-художній керівник Миколаївського академічного художнього російського драматичного театру впевнений, цьогорічний фестиваль є показником універсальності театрального мистецтва, оскільки він демонструє, що театр готовий відповідати перед викликами сьогодення. Артем Свистун також розповів, які вистави подарував глядачам очолюваний ним колектив у рамках фестивалю театрів “МОЛОКО”.
Щоб дивувати глядача театр повинен бути на лезі всіх подій, які відбуваються. Цього потребує суспільство – потребує живого спілкування, живого сова, щоб душі наші не черствіли, щоб було дійсно спілкування, – поділився Артем Свистун.
Цього року фестивалю театрів «МОЛОКО» виповнюється 13 років. Театральні гості міста відзначають, Миколаїв ніколи не лишається осторонь таких проектів, тому давно зарекомендував себе, як місто з багатим теаральним потенціалом. Після Миколаєва театральну естафету далі приймає місто Одеса.




