47 років роботи: в якому стані знаходяться Галицинівські очисні споруди

Галицинівським очисним спорудам 47 років, каже директор КП «Миколаївводоканал» Борис Дуденко. Вони застаріли як морально, так і технічно.

Мова про реконструкцію споруд ішла з 2006-го року. В 2010-му в столиці було підписано угоду між Україною та ЄІБ щодо впровадження проекту «Розвитку системи водопостачання та водовідведення в місті Миколаєві». Та фактично процес виконання першого контракту розпочався лише в 2016-му році. Виконання робіт вимагало сплати ПДВ на основі спів фінансування з бюджету міста. Однак це вдалось здійснити тільки в 2016-му, після обрання Олександра Сєнкевча міським головою.

Нещодавно місто Миколаїв отримало гарні новини, що цей проект ратифіковано ще на 5 років, а також ратифікована грантова складова. Це означає, що місто Миколаїв отримає 5 мільйонів євро безповоротних коштів. Це означає, що місто Миколаїв отримає фактично гроші, які не потрібно буде повертати, – розповів очільник міста.

Дивіться також: Як працює МИКОЛАЇВВОДОКАНАЛ під час карантину

Протягом останніх чотирьох років була реконструйована будівля решіток, замінено самопливні колектори на вулицях Кузнецька й Адмірала Макарова – 200 і 1900 метрів відповідно, а також реконструйовано 60 оглядових колодязів. Тривають роботи на Маломорській. Підприємство провело міжнародні торги серед підрядних організацій, що виконуватимуть другий етап реконструкції очисних споруд, розповів директор з питань стратегічного планування підприємства Віктор Пісоцький.

Другий етап реконструкції здійснюватиметься безпосередньо в зоні біологічної очистки. Тобто ми будуватимемо нове аеротенке, нову систему дегідрації ілу й зберігання. У підсумку ми хочемо довести повністю ці споруди до європейського рівня, здійснити повну реконструкцію і мінімізувати негативний вплив на екосистему річки Південний Буг,- розповів Віктор Пісоцький.

Вартість робіт 10 мільйонів євро. Містяни не відчують жодних незручностей, каже директор департаменту ЖКГ Сергій Коренєв, адже всі роботи проводять без зупинки очисних споруд.

Нагадаємо, запуск фонтанів на Соборній площі призвів до утворення калюж на вулиці Адміральській. Їх можна уникнути, але для цього необхідно встановити спеціальне обладнання.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram