Глобальні дані свідчать, що у людства лишилося мало часу, щоб врятувати рослини й гриби, від яких залежить все живе на планеті.
За словами вчених, невідомі види були невикористаною “скринькою зі скарбами”. Вони могли стати джерелом продуктів харчування, ліків, біологічного палива, які б допомогли вирішити численні проблеми людства. Не виключено, що якийсь з видів міг би допомогти в боротьбі з пандемією коронавірусу чи іншими інфекціями, повідомляє УНІАН з посиланням на The Guardian.
Більше 4 тисяч видів рослин і грибів були відкриті лише в 2019 році. Наприклад, в Європі й Китаї були виявлені 6 нових видів, споріднених з цибулею й часником. В Каліфорнії вчені знайшли 10 родичів шпинату і 2 нові рослини, близькі до маніока їстівного. Потенційно виявлені нові рослини можуть допомогти забезпечити стійкі врожаї в майбутньому, попри кліматичні зміни.
Читайте також: Для власного вживання: житель Миколаївщини виростив на городі 400 кущів коноплі
“Ми б не змогли вижити без рослин і грибів. Все живе залежить від них. І настав час відкрити цю скриню зі скарбами”, – сказав директор Королівського ботанічного саду в К’ю (RBG Kew) професор Александре Антонеллі з Великої Британії.
За його оцінками, з 1750 до 2019 року на Землі повністю вимер 571 вид рослин. Хоча реальна цифра, швидше за все, значно вища. Ще чотири роки тому у звіті про “Стан рослин” йшлося, що кожен п’ятий вид на Землі під загрозою вимирання. Але новий аналіз виявив, що реальна загроза значно вища.
Головна причина втрати рослин – це знищення дикого середовища, де вони існували, заради створення ферм. Також надмірне збирання врожаїв з диких рослин, будівництво, види-шкідники, забруднення й посилення кліматичної кризи теж грають роль у вимиранні видів.
Нагадаємо, що в червні великий оперний театр Барселони “Лісеу” відкрив свою роботу після більш ніж трьох місяців карантину концертом для 2300 квітів.