Забруднене повітря. Фото - Pixabay

В плаценті знайшли частинки брудного повітря

Вчені з Британії виявили в плаценті 15 жінок частинки забрудненого повітря. Це ще один доказ величезного шкоди забруднень атмосфери для здоров’я людини.

Дослідники Лондонського університету королеви Марії проаналізували плаценту 15 здорових жінок після пологів. Всі жінки були з Лондона, і вчені підрахували, що всі вони піддавалися впливу брудного повітря, що перевищує встановлений Всесвітньою організацією охорони здоров’я поріг для твердих частинок (PM2,5), повідомляє Країна Здоров’я.

Потім клітини плаценти були проаналізовані з використанням ряду методів, включаючи світлову і електронну мікроскопію. Дуже схожі на PM2,5 чорні частинки були виявлені в клітинах плаценти всіх 15 жінок.

“Наше дослідження вперше показує, що вдихувані тверді частинки вуглецю в забрудненому повітрі переміщаються в кровообіг і поглинаються важливими клітинами плаценти, – говорить автор роботи професор Джонатан Грігг. – Ми сподіваємося, що ця інформація спонукає політиків досягти помітного зниження рівня вихлопних газів після завершення світової пандемії “.

Читайте також: Варена морква може викликати алергію

Дослідники встановили, що потрапляють в організм частинки PM2,5 здатні переміщатися з легких у віддалені органи і далі поглинатися деякими клітинами плаценти людини і, можливо, плода. Більшість частинок, виявлених в клітинах, були на основі вуглецю, але дослідники також виявили сліди металів. Аналіз частинок переконливо свідчить, що вони походять з вихлопних газів, а виявлені метали пов’язані зі згорянням викопного палива і зносом гальм транспортних засобів.

Нагадаємо, що вживання деяких видів ліків з соком грейпфрута може викликати серйозну інтоксикацію організму — такий висновок зробили дослідники з Інституту охорони здоров’я Лоусона в Канаді.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram