В обласному краєзнавчому музеї відкрилась унікальна виставка «Сафарі – трофеї минулого»

У Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відкрилась унікальна виставка «Сафарі – трофеї минулого». В ній представлені предметі, котрі мисливці називають трофеями. Переважна частина екземплярів зберігалась у сховищах музею і вперше за 100 років побачили світ після реставрації. Ще кілька десятків експонатів надав Миколаївський зоопарк.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Ідейний натхненник виставки – художник-реставратор Володимир Гаврилов. Саме він відновив переважну частину колекції, що пережила революція та дві війни. Не завжди майбутні експонати зберігались в достойних умовах і тому частково втратили свій первозданний вигляд.

Зберігалась вона багато років у сирих підвалах, де проривало труби, її заливало гарячою водою і каналізаційними стоками. Відповідно були втрачені, розсипались і просто згнили медальйони, – каже художник-реставратор.

В наш час сафарі – це фото полювання, в якому тварини не гинуть. Понад 100 років тому в далекій Африці все відбувалось інакше, мисливці обов’язково повертались з трофеями. А ці трофеї в музеї, скоріш за все, на думку Володимира Гаврилова зберігались як одна колекція.

Коли ми починали працювати над реставрацією цих рогів у фондах згодом зрозуміли, що це одна колекція, одного періоду, – каже Володимир Гаврилов. – Чому ми і допускаємо думку, що це мисливська колекція з експедиції Городецького. А на початку ХХ століття не було в Україні великих мисливських експедицій до Африки.

Попри те, що виставка не є суто зоологічною,  все ж таки головну атракцію створюють саме ті предмети, що репрезентують тваринний світ Африки, а це роги антилоп та буйволів, чучели, черепа тварин тощо. Однак не всі експонати з запасників музею, частину предметів для виставки надав директор Миколаївського зоопарку Володимир Топчий.

Ритуальні мечі, автентичний жезл влади теж доповнили експозицію. Виставка триватиме 6 місяців, після чого частина предметів повернеться до Миколаївського зоопарку. Однак речі з особистої колекції директор зоопарку Володимир Топчий музею подарував.

Там є кілька предметів, що я надав тимчасово для цієї виставки. Їх я хотів сьогодні подарувати музею, тому що таких предметів, на жаль, африканських мало. Це два чудових ритуальних меча, два масаї, кружку для змішування молока й крові масайської – це мій подарунок музею, – поділився директор зоопарку.

Музей має чудову зоологічну колекцію, що почала формуватися ще колекціонером Еммануїлом Францевим на початку ХХ століття Значна частина цих речей буде вперше експонуватися в рамках поточного проекту.

Раніше повідомлялось, що в обласному краєзнавчому музеї розпочалась серія майстер-класів для порятунку перелітних птахів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram