Кінь Пржевальського. Фото: Pixabay

У США вперше успішно клонували коня Пржевальського

У США науковці вперше успішно клонували коня Пржевальського, який перебуває під загрозою зникнення.

Тварину змогли клонувати завдяки замороженому зразку ДНК, який зоопарк зберігав з 1980 року. Про це, з посиланням на зоопарк міста Сан-Дієго, повідомляє Голоси Америки.

Для клонування використали клітини жеребця, який народився 1975 року в Британії. Згодом його переправили у США, де він жив до 1998 року.

“Це народження розширює можливості генетичного порятунку диких видів, що опинились під загрозою зникнення. Вдосконалені репродуктивні технології, в тому числі клонування, можуть врятувати види і дозволити нам відновити генетичне різноманіття, яке б в інакшому разі було би з часом втраченим», – заявив виконачий директор компанії Revive & Restore, яка брала участь у клонуванні, Рян Філан.

Як повідомляє Time, новонароджене лоша назвали Куртом на честь генетика Курта Беніршке.

Зазначається, що популяція коней Пржевальського перебуває у “критичному стані”. Вони вважаються останнім видом “по-справжньому диких коней” і є “далекими родичами” сучасних домашніх коней.

В Україні коней Пржевальського внесено до Червоної книги. Їх донедавна розводили у заповіднику Асканія-Нова. Також існує дика популяція в Чорнобильській зоні відчуження.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram