Капуста. Фото: pixabay.com

У прикарпатських фермерів вилучили 1,6 тонни овочів з нітратами

У фермерів з Калуського та Галицького районів вилучили буряк та капусту з підвищеним вмістом нітратів.

Про це повідомила головна спеціалістка з відділу безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області Олександра Голенька, пише Діло.

“Щоб вивчити стан забруднення харчових продуктів хімічними елементами, фосфорорганічними, хлорорганічними сполуками, мікотоксинами, радіонуклідами, перитроїдами, пестицидами спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області з початку 2020-го року відібрали 934 зразки.

За результатами проведених досліжень, по показниках безпеки встановлено перевищення допустимої норми нітратів у двох показниках буряка столового та в одному зразку капусти білокачаної”, – розповіла Олександра Голенька.

За словами головної спеціалістки з відділу безпечності харчових продуктів Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області, допустима кількість нітратів в капусті становить не більше 500 мг на один кг. А у буряка – не більше 1 400 мг на один кг.

“Фактично 1 692 кг у виробника. Фактично, у 3,4 рази перевищує норму. І по буряку – фактично 2 873. Це у два рази перевищує норму”.

Виробникам заборонили реалізацію 320 кг буряка столового та 1 300 кг капусти білокачанної. Їх зобов’язали протягом десяти днів визначитися, що робити із продукцією.

Читайте також: Томатний сік зменшує ризик розвитку серцево-судинних захворювань

Нагадаємо, що вода, прийнята під час/після їжі розбавляє шлункові ферменти і кислоти, а також не перешкоджає травленню.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram