Симон Петлюра у Польші. Фото - gov.pl

У Польщі встановили пам’ятник Симону Петлюрі

У польському місті Скерневиці Лодзького воєводства лідера Директорії УНР Симона Петлюру зобразили на монументі “Напередодні Варшавської битви”.

Про це йдеться в офіційному повідомленні міністерства культури Польщі, повідомляє Діло. Пам’ятник присвячений підтримці Польщі іншими країнами під час польсько-радянської війни 1920 року.

Читайте також: В Україні написали ювілейний Всеукраїнський радіодиктант

Петлюру зобразили в компанії лідера Польщі маршала Юзефа Пілсудського, угорського прем’єра Палома Телекі та Шарля де Голля, який тоді був військовим радником польської армії.

“Пам’ятник нагадує також про польсько-український союз тих часів, завдяки якому близько 20 тисяч українських воїнів билися в одних лавах з поляками”, – наголошується в повідомленні Міністерства культури.

Варшавська битва між Польською республікою та радянським військом, контрольованим із Москви, розпочалася 13 серпня 1920 року. Союзником поляків були військові з’єднання Української Народної Республіки.

Читайте також: Сенцов став лауреатом премії Вінценза у Польщі

Перед тим, УНР втратила майже всю територію і 21 квітня 1920-го підписала Варшавський договір. Польща визнавала за УНР територію до кордонів 1772 року – без Західної України.

Нагадаємо, почесну відзнаку «Зірка культури», започатковану у 2017 році за ініціативи управління з питань культури та охорони культурної спадщини Миколаївської міської ради, цього року отримав журналіст ТРК “МАРТ”, ведучий знакових масових заходів у Миколаєві та в Україні, автор культурних і спортивно-розважальних проєктів Сергій Мельников.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram