Миколаївський національний академічний театр драми та музичної комедії з 24 лютого не припиняє свою роботу. Наразі він закритий для глядачів, однак щодня в закладі ведеться творча робота, господарча діяльність, а також надається підтримка військовим на передовій.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».
З початку повномасштабного російського вторгнення та запровадження воєнного стану в Україні культурні установи тимчасово перестали приймати відвідувачів. Однак робота в них не припинялася ні на день. У Миколаївському національному академічному театрі драми та музичної комедії творча діяльність йде повним ходом: тут пишуть сценарії, проводять репетиції і готуються до зустрічі з глядачем після перемоги.
Директор-художній керівник театру Микола Берсон розповідає, культура ніколи не залишається осторонь подій у суспільстві, навпаки, миттєво реагує на виклики сьогодення. З перших днів російської навали працівники театру протистоять агресору та допомогають Україні.
Хтось лишається тут, бо оголошений воєнний стан, дехто перебуває у Національній гвардії або теробороні, деякі займаються волонтерською діяльністю. Те, що ми можемо зробити у театрі, те ми і продовжуємо: починаючи з поточного ремонту, всупереч обстрілам, продовжуємо виготовляти декорації та костюми. До речі за останній час нам вдалося підготувати три нових вистави, — сказав очільник театру.

Культурна зброя – це творча підтримка українських захисників і тиск на ворога. Вже в перші дні війни артисти муздраму почали записувати патріотичні відео. Вони співають, декламують вірші і таким чином підтримують бойовий дух наших воїнів.


За три місяці повномасштабної війни митці театру перекваліфікувалися з культурних діячів у майстрів з виготовлення маскувальних сіток та одягу для українських військових.
До прикладу, заслужена артистка України Людмила Баранова власноруч пошила маскувальний халат і зараз працює над новим замовленням. Як вона розповіла, до війни в’язання і шиття були її хобі, тепер же це спосіб спосіб допомогти фронту.

Попри війну в театрі триває і творча, і господарча робота. За словами Миколи Берсона, для нього важливо, аби заклад був у повній готовності до зустрічі з глядачем, як тільки з’явиться можливість і дозволять обставини.
Станом на 24 лютого у нас були продані квитки на два місяці вперед. Ми повинні були грати цікаві вистави, зокрема вистава на 8 березня для жінок, бенефіси наших заслужених артистів та й загалом було багато планів. Зараз ми готуємося до того, щоб могти одразу почати працювати з глядачем. Я знаю, що вони за ними скучили, якось подзвонили і запитали: у нашій тривожній валізці є квиток у ваш театр, коли буде відпрацьовувати? Тож нам точно доведеться відпрацьовувати і наново працювати, — сказав з посмішкою директор театру.
Нагадаємо, у Миколаївському академічному художньому драмтеатрі розповіли, чому вирішили позбутися приставки «російський» і як працюють під час війни.
Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти: