МВС щодня повідомлятиме про ситуацію на кордоні

Міністерство внутрішніх справ щоденно інформуватиме про актуальну ситуацію на державних кордонах України.

Про це під час години запитань до уряду в парламенті заявив міністр внутрішніх справ Денис Монастирський, передає Укрінформ.

Зі свого боку як міністр внутрішніх справ я можу сказати, що ми готові й будемо надавати щоденну інформацію про актуальний стан на державному кордоні. Довіряйте офіційним джерелам, – сказав Монастирський.

Він також нагадав про інформацію, яка була нещодавно поширена, щодо начебто проникнення на територію України кількох десятків мігрантів, і щодо якої поліція і прикордонники дали коментар з її спростування.

Читайте також: В Раді дозволили прикордонникам застосовувати зброю

Наразі кіберполіція починає з’ясовувати, звідки і яким чином ця інформація з’являється. Вчора було дано спростування цієї інформації, що це є абсолютний фейк. Але натомість відео, яке зняте, говорить про те, що люди, які організовували ці зйомки, однозначно намагалися створити враження про те, що такий прорив таки відбувся.

Кіберполіція наразі з’ясовує, з якою метою поява такої інформації відбувається, – поінформував очільник МВС.

Монастирський також закликав громадян України відстежувати і належним чином перевіряти інформацію, яка сьогодні подається ЗМІ щодо цієї події.

Читайте також: Україна проведе масштабні навчання силовиків біля кордону з Білоруссю

Також я б закликав всіх громадян України з повагою ставитися до рядового прикордонника, який сьогодні на всьому державному кордоні з іншими державами, і не тільки з Білоруссю, на мінімальні кошти насправді захищає державний кордон України.

Бо звучало, що виділяються на роботу прикордонників шалені кошти — це не так, – повідомив Монастирський.

Він також висловив думку, що саме професія прикордонника наразі є недооціненою, недофінансованою, недозабезпеченою.

Читайте також: Україна готується до різних сценаріїв розвитку ситуації на польсько-білоруському кордоні, — Данілов

І я думаю, що в наших силах це виправити, – підкреслив міністр.

Нагадаємо, голова МВС Денис Монастирський наголосив, що до охорони кордону з Білоруссю військових зі Сходу та Півдня залучати не планують.

Крім того, 11 листопада Денис Монастирський перевірив, як охороняють кордон з Білоруссю і місця дислокації додаткових сил МВС, де розташували підрозділи Держприкордонслужби, Нацгвардії та Нацполіції.