Скрін з відео МКП "Миколаївводоканал"

Розкрадання плит біля водоводу “Дніпро-Миколаїв” може лишити місто без води

Упродовж трьох років з інспекторської дороги водоводу «Дніпро-Миколаїв» невідомі крадуть плити. Поліція затримує причетних, викликає на допити, проте за весь цей час реальне покарання отримала лише одна людина. Про це стало відомо під час брифінгу у Миколаївській міській раді.

Директор підприємства «Миколаївводоканал» Борис Дуденко під час брифінгу розказав, що вони звернулись до СБУ за фактом крадіжок бетонних плит з інспекторської дороги, тому що підозрюють херсонську поліцію в змові з крадіями. Борис Дуденко також повідомив, що сам водогін становить 73 кілометри, уздовж трубопроводу йде інспекторська дорога, що складається із залізобетонних плит, які дозволяють техніці підприємства під’їхати до трубопроводу для його обслуговування. Якщо ж плит не буде, то техніка КП не зможе під’їхати, щоб зробити ремонт. І в разі великої аварії доведеться все місто відключати від води.

Плити крадуть вже три роки з певною стабільністю. Можуть вкрасти 100-200 плит. Ми постійно звертаємося в поліцію і СБУ. Буквально позавчора я підписав звернення до СБУ Херсонської області, де вказав ці факти. На даний момент складається така думка, що у них під якимось прикриттям працюють ці люди. Тому що тільки одне реальне справа дійшла до суду, і той чоловік, який здійснював цей злочин, отримав реальний термін – півроку утримання під вартою. Всі інші люди, які займалися цим і були зафіксовані поліцією, викликані на допит, ніхто з них не був покараний ні на йоту, – каже Борис Дуденко.

Директор департаменту ЖКГ Сергій Коренєв зауважив, що тільки у співпраці і розумінні відповідальності за кожен свій крок усіх учасників системи під назвою «держава» – можна отримати якісний результат.

Борис Дуденко нагадав, що і міський голова Олександр Сенкевич неодноразово звертався з листами до правоохоронних органів Херсонської області, однак це не допомогло, і крадіжки як і раніше відбуваються. Тому, на підприємстві розглядають можливість облаштування інспекторської дороги без використання залізних плит.

Як це вийде – сказати не можу. Є в державно-будівельних нормах одна насипна дорога, яку можна облаштувати, але чи витримає вона дощі, рух ґрунту на цих ділянках, на жаль, сказати не можу. Тому навесні ми будемо експериментувати, якусь частину там, де були плити будемо відновлювати і будемо дивитися чи витримає вона наші погодні умови, – підсумував Борис Дуденко.

Нагадаємо, що миколаївцям нагадали про небезпеку фосфатів.

Як раніше повідомлялось, «Миколаївводоканал» отримав сертифікат ДСТУ.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram