Фото: архів лікарні Хоржовіце

Робот допомагає в чеській лікарні

Нестача медичного персоналу під час пандемії коронавірусу спонукало керівництво лікарень звернутися до волонтерів –  студентів медицини, медиків, які давно покинули професію, та солдатів. Лікарня в місті Горжовіце, що на захід від Чеської столиці, пішла далі. Персоналу там допомагає гуманоїдний робот.

Як повідомляє Radso Prague Enternational, пацієнтів, яки прибувають до лікарні у місті Горжовіце, зустрічає гуманоїдний робот на ім’я доктор Пеппер. Спочатку його призначили для дитячого відділення, щоб принести трохи розваги маленьким пацієнтам, але в розпал епідемії його перенаправили до приймальні лікарні, щоб дати вхідним пацієнтам вказівки та розсіяти напругу.

Читайте також: Масове тестування може ліквідувати COVID-19 за півтора місяці

Доктор Пеппер має зріст 120 см, важить близько 30 кілограмів і може робити 12-годинну зміну, перш ніж йому знадобиться поповнення електроенергії. Він катається на колесах і здатний рухати руками та головою. Його очі містять камери та датчики, які дозволяють йому визначити, де і як далеко перебуває кожен пацієнт і чи дотримується його вказівок. Він просить пацієнта використовувати дезінфікуючий засіб, дотримуватися безпечної відстані від інших і рухатися до міток на підлозі, де їм виміряють температуру.

Раніше, у червні, подібного робота-гуманоїда застосували в лікарні Антверпена.

Нагадаємо, уряд Литви планує продовжити загальнодержавний карантин до середини грудня. Кабінет міністрів Литви також обмірковує додаткові обмеження щодо торговельних центрів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram