Італія хоче зібрати Глобальний саміт здоров’я через COVID-19

Лідери країн Групи двадцяти (G20) наголосили на важливості всеохоплюючого підходу та міжнародної відповідальності провідних економік світу у боротьбі з пандемією COVID-19.

Як повідомляє Укрінформ, про це йшлося під час дискусії високого рівня у перший день саміту G20, який проходить 21-22 листопада у форматі відеоконференцій під головуванням Саудівської Аравії.

Читайте також: Жителі Азії могли пережити епідемію коронавірусу 25 тисяч років тому

Джузеппе Конте, прем’єр-міністр Італії, яка у 2021 році головуватиме у G20, заявив про спільну з Єврокомісією ініціативу провести Глобальний саміт здоров’я (Global Health Summit).

“Італія інтенсивно працює над розробкою інструментів і механізмів для подолання пандемії та покращення глобальної готовності. Ми готові до відповідальності та зробимо ці цілі ключовим пріоритетом нашого головування у G20 наступного року. В його рамках ми ухвалили рішення провести спільно з Єврокомісією Глобальний саміт здоров’я”, – сказав Конте.

Президент Франції Емманюель Макрон зі свого боку оголосив про спільну з ВООЗ ініціативу створити в Ліоні Всесвітню академію охорони здоров’я, щоб готувати кадри для всієї планети. Він також висловив переконання, що Глобальний фонд доступу до вакцин проти COVID-19 (COVAX) дозволить справедливо й ефективно розподіляти її серед найменш розвинутих країн.

Читайте також: Для подолання пандемії необхідно 38 мільярдів доларів, – Єврокомісія

Макрон відзначив, що нині провідні економіки світу несуть історичну відповідальність за життя мільйонів людей у період пандемії.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель заявила, що G20 несе особливу відповідальність у боротьбі з COVID-19. Зокрема, країни групи повинні підтримати Всесвітню організацію охорони здоров’я в її зусиллях.

Читайте також: Зеленський підписав закон про штрафи за відсутність маски на обличчі у громадських місцях

Президент Аргентини Альберто Фернандес відзначив міжнародне співробітництво і солідарність, як ключові елементи у боротьбі з пандемією.

“Ми повинні тісніше працювати разом, щоб на засадах солідарності завдати поразки коронавірусу. Я сподіваюсь, що зусилля G20 надихнуть весь світ надією”, – висловив, у свою чергу, переконання президент Південної Кореї Мун Чже Ін.

Президент ПАР Сиріл Рамафоса відзначив консенсус поміж лідерів G20 щодо необхідності забезпечення всеохоплюючого, справедливого і рівного доступу у світі до вакцин проти COVID-19.

Раніше повідомлялось, що європейські країни можуть уникнути повторення жорсткого локдауну у тому разі, якщо 95% громадян будуть носити захисні маски.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram