Годівнички для пернатих: у обласному краєзнавчому музеї розпочалась серія майстер-класів для порятунку перелітних птахів

Екологічні одноразові годівнички для птахів вчать виготовляти у обласному краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми». Відповідні майстер-класи започаткували багато років тому через те, що клімат в Миколаївському регіоні став м’якшим і все більше перелітних птахів залишаються зимувати у нашому регіоні. Однак при цьому вони потребують допомоги людей.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

Коли настають перші зимові холоди основна їжа птахів – комахи й личинки зникають. Тож залишаються зерна і ягоди. Але з випадінням першого снігу переважна більшість їх теж стає недоступною. Тож підгодовувати пернатих беруться люди. І саме лютий є найважчим місяцем для птахів. Для цього в обласному краєзнавчому музеї започаткували майстер-класи під час яких виготовляють зі школярами спеціальні разові годівнички.

Вони виготовляються з картону, з вторсировини, за рік-два він розкладається, або його може кожен перехожий, який побачив порожню годівничку зняти та викинути. Тобто щоб на дереві її не було, – розповіла молодший науковий співробітник музею Марія Крамаренко.

Зробити таку годівничку можна як в музеї, під наглядом фахівців, які підкажуть послідовність всіх дій, так і самотужки вдома. Для цього достатньо взяти втулку від паперових рушників, намастити її їстівним клеєм та виваляти в різних зернах. Після того як все це висохне годівничка готова до використання. Її можна підвісити за нитку на гілці дерева і птахи із задоволенням ласуватимуть частуванням.

Птахів ніколи, в жодному разі не можна годувати білим або чорним хлібом, сухим або свіжим не можна, – нагадала Марина Крамаренко.

За словами молодшої наукової співробітниці музею не варто забувати і про синичок. Адже вони на відміну від інших птахів, люблять не лише ягоди й зерна, але й несолоне сало. Тож їх можна частувати окремо.

Якщо у вас є невеликий шмат несолоного сала, прив’яжіть до нього маленьку ниточку і прив’яжіть його до будь-якої гілки і синички вам скажуть “Дякую”. Адже до березня з 5-ти синичок доживає лише одна, – розповідає Марина Крамаренко.

У майстер-класах з виготовлення годівничок щороку беруть участь більше сотні дітей у віці від 5 до 10-ти років. Годівнички виготовляти досить легко і швидко. Єдина умова – їстівний клей, його в музеї готують самотужки. Це може бути як желатинова основа, так і клейстер на борошні. Не можна використовувати насіння рису та гречки, їх шлунки птахів перетравлюють дуже погано. Краще за все брати пшоно, насіння, вівсяні, пшеничні, або будь-які інші пластівці, подрібнений горох, ягоди (чудово підходять заморожені журавлина, смородина, горобина, калина), родзинки, тертий сир тощо. А ще фахівці радять залишати на землі не чіпаючи деякі природні ласощі для птахів.

Подібні майстер класи триватимуть в музеї “Старофлотські казарми” протягом усього тижня. Долучитись до порятунку перелітних птахів, які обрали для зимівлі Миколаївщину можуть всі охочі.

Раніше повідомлялось, що в Миколаєві презентували сувенірну продукцію на основі таврійського розпису.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram