Французькі фахівці розробляють документацію щодо вибору нового місця водозабору для Миколаєва

Є кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.

Найкоротшим шляхом до відновлення в Миколаєві централізованого постачання питної води залишається звільнення Херсону. Однак, у місті не зволікають, а вже зараз працюють над визначенням нового місця водозабору. Для цього звернулись до науково-дослідних інститутів, – розповів директор МКП “Миколаївводоканал” Борис Дуденко.

Техніко-економічне обгрунтування вибору нового місця водозабору вже почали розробляти фахівці французької компанії. За сприяння Міністерства розвитку громад і територій та особисто заступниці Міністра Наталії Хоцянівської, проведено перемовини з Європейським Інвестиційним Банком. І міжнародна фінансова інституція погодилася в якості грантової допомоги сплатити за роботу французьких спеціалістів.  

Читайте також: “Миколаївводоканал” отримав насосне обладнання та автомобіль Volkswagen T5

Борис Дуденко пояснив – є кілька варіантів, звідки брати таку кількість води, що необхідна для заповнення системи водопостачання нашого міста та її цілодобової роботи.

Перший варіант – піднятися вище руслом Південного Бугу, обрати місце, де якісна прісна вода, побудувати там станцію водозабору, прокласти трубопровід до Миколаєва.

Читайте також: Нове джерело водозабору та фахівці з Данії, – Сєнкевич розповів про вирішення проблеми з водою

Другий – продовжити закачування води з Дніпро-Бузького лиману, але поставити установки зворотного осмосу промислового масштабу. Такі установки дуже енергозатратні. 

За результатами роботи спеціалістів Миколаїв отримає техніко-економічний розрахунок, що покаже, який варіант має право на життя.

Там будуть дві важливі цифри для міста – інвестиційна частина, тобто скільки треба витратити коштів на будівництво, та вартість кубометра води для споживача. Це дуже вагома праця, якою займаються біля двох десятків кваліфікованих інженерів, – розповів Борис Дуденко. 

Результат планують отримати до кінця грудня. Наступний крок – пошук інвестора.

Нагадаємо, що представники міжнародної організації «IsraAid» вирішили допомогти і надали Миколаєву кілька нових установок для очищення води.

Актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram